(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українські та киргизькі підприємці провели В2В-перемовини

08.06.2021

Делегація киргизьких бізнесменів прибула в Україну для налагодження ділових зв’язків у рамках Українсько-Киргизького аграрного форуму.

Останній раз киргизька делегація відвідувала ТПП України у липні 2018 року. Торіч планувалась організація ділового візиту українських підприємців у Киргизстан, але через пандемію візит не відбувся.

З того моменту сьогодні вперше для бізнесу України та Киргизстану видалась можливість зустрітись тет-а-тет – на форумі, присвяченому питанням співробітництва у сфері сільського господарства, продуктів харчування, бджільництва та садівництва.

Як зазначив віцепрезидент ТПП України Валерій Король, для України Киргизстан є одним з найбільших партнерів у регіоні Центральної та Середньої Азії. Це ворота далі – на масштабні ринки Сходу. 

Згідно з даними Державної служби статистики України, двостороння торгівля має позитивну динаміку навіть у часи пандемії. Обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Киргизькою Республікою у 2020 р. склав 46,96 млн дол. США і збільшився у порівнянні з 2019 р. на 11,1%.

У відео-форматі учасників форуму привітав Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов. Поміж іншого, пан Посол запросив українських бізнесменів долучитися до ділового візиту в Киргизстан, який планується 11-16 липня.

Про перспективи співробітництва між двома країнами більш детально розповіли голова правління бізнес-асоціації «ЖИА» Жоодар Омошев. який очолює киргизьку делегацію, представник Міністерства економіки України Анна Саєнко та віце-президент Національної академії аграрних наук України Микола Роїк.

 

Довідково:

Серед країн пострадянського простору Україна займає 4-е місце (після РФ, Казахстану і Узбекистану) за обсягами експорту товарів у Киргизстан за результатами 2020 р. і 8-е місце серед всіх країн світу (після РФ, КНР, Казахстану, Туреччини, Узбекистану, США і ФРН).

Експорт українських товарів складається з м'яса і харчових субпродуктів, готових продуктів з зерна, цукру і кондитерських виробів; ядерних котлів, паперу та картону, електричних машин.

Імпорт з Киргизстану становить переважно з текстилю, овочі, машини, фрукти та горіхи тощо.

Анонси

Останні новини