(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Український бізнес наполягає на прискоренні підписання угоди ACAA

04.12.2019

Такий меседж проголосив експерт Генерального директорату Європейської комісії Гжегож Дрозд у ТПП України , де у рамках заходів Українських індустріальних днів відбулась третя конференція «Нова індустріалізація».

Український бізнес чітко актуалізував необхідність прискоренння процедури переговорного процесу з підписання угоди  ACAA й експерт Генерального директорату Єврокомісії  пообіцяв передати цей сигнал вищому керівництву Єврокомісії.

«Індустріальна політика – у ТОПі пріоритетів Єврокомісії. Ми працюємо над формуванням такої промислової політики, яка якнайкраще відображатиме інтереси як виробників, так і суспільства в цілому. Ми робимо акцент на сталому розвитку, людському капіталі, цифровізації. Україна – частина Європи, два роки поспіль країна була учасником EU Industry Days. Українська промисловість – важлива частка  розбудови європейського індустріального потенціалу»,  сказав експерт Генерального директорату Європейської комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСБ Гжегож Дрозд.

Цьогоріч  експерти робили наголос на  підтримці та розвитку національної промисловості в контексті реалізації цілей сталого розвитку, переробної промисловості як драйвера зростання економіки України та ринку енергетики для промисловості, перспективах інтеграції України у світові ланцюги створення доданої вартості.

Захід уже став брендом ТПП України і є платформою для ефективного діалогу між бізнесом і представниками влади для обговорення актуальних питань щодо перспектив промислового розвитку країни.

«Промисловий безвіз має стати реальністю для України.  ТПП України підтримує ініціативу укладення ACAA (Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції), адже вона дозволить на 85% збільшити наш експорт. Давайте прибирати технічні бар’єри! Треба дати змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію європейським знаком відповідності (СЕ) та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Крім економії часу та коштів експортерів, це сприятиме поліпшенню іміджу нашої продукції. А також полегшить Україні доступ на інші глобальні ринки», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

На конференції йшлося про інструменти підтримки та фінансування національної промисловості, задіяння внутрішніх інвестицій для реалізації інвестиційних проектів в Україні.

Спільна  ініціатива влади та бізнесу провести такі масштабні заходи в ТПП України та надана учасникам можливість обговорити найактуальніші для ділових кіл питання дозволить забезпечити баланс інтересів бізнесу, місцевих громад та держави.

«Платформа Торгово-промислової палати є можливістю розповісти про ініціативи та результати. Рік тому на цьому майданчику ми оголосили про старт програми імпортозаміщення і сьогодні маємо її в дії. Лише за рік зроблено суттєвий поштовх у цьому напрямі. Укрзалізниця ініціювала імпортозаміщення понад  тисячі позицій для залізничної галузі. Це запчастини, елементи інфраструктури та обладнання. Лише за рік взято на освоєння більше 600 позицій і 100 вже виконано»,  зазначив Євген Кравцов, голова правління Укрзалізниці. 

За результатами  дискусій та обговорень учасники конференції надали конкретні пропозиції ТПП України, які будуть внесені ТПП України до відповідних рекомендацій державним органам влади. 

Нагадаємо, Торгово-промислова палата України є платформою для формування бізнес-зв’язків і комунікацій між національним та зарубіжним бізнесом і владою.  Місія Торгово-промислової палати України  – створення та підтримка сприятливого середовища для ведення бізнесу в Україні і посилення міжнародної ділової співпраці «Україна-Світ». Мета – розвинутий і сильний вітчизняний бізнес.

 

 

 

Анонси

Останні новини

Більше новин