м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Український бізнес підтримує ринкові механізми контролю викидів парникових газів

26.02.2019

26 лютого на спільному засіданні Комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України та Комітету з питань зміни клімату та захисту озонового шару Громадської ради при Мінприроди України було обговорено рішення 24-ї Конференції РКЗК ООН і 14-ї зустрічі сторін Кіотського протоколу.

Йшлося, перш за все, про реалізацію основних положень Кіотського протоколу щодо рекомендацій Паризької кліматичної угоди стосовно ринкових і неринкових механізмів внеску до пом’якшення викидів парникових газів і підтримки сталого розвитку й впровадження системи торгівлі квотами.

«Впровадження механізму ціни для викидів парникових газів допоможе знизити викиди на національному рівні, а також захистити експорт вуглецевмісної продукції до країн, де вже існує подібний механізм (наприклад, країн ЄС). Мінприроди України продовжує активно діяти саме у цій сфері», – сказала Ольга Юхимчук, начальник відділу впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів та ведення реєстру Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Мінприроди.

З економічної точки зору, система торгівлі квотами на викиди – найбільш ефективний механізм для скорочення викидів парникових газів. Проте практичне застосування цього інструменту є досить складним і вимагає ретельної підготовки. Представники підприємств, присутні на засіданні, висловили свою підтримку вищезазначеному механізмові.

«Успішне формування українського вуглецевого ринку може принести істотні вигоди як для реалізації поставлених завдань у боротьбі з кліматичними змінами, так і для модернізації промисловості», – зазначив віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

Другим аспектом обговорення став проект постанови КМ України «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря». Дана постанова базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

«Сьогодні існує необхідність у реформуванні діючої системи  моніторингу  атмосферного повітря, оскільки  вона не дає змоги  повною мірою  отримувати оперативну інформацію й вживати оперативних заходів реагування», – сказала Валентина Василенко, заступник директора Департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару, начальник відділу моніторингу довкілля та збереження озонового шару Мінприроди.

Наразі проект постанови надіслано на погодження іншим центральним органам виконавчої влади.

 

Анонси

Останні новини