м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українсько-молдовський кордон перетворюється на європейську магістраль для вітчизняного експорту

08.09.2022

Запит українського бізнесу на нову логістичну артерію, яка сполучатиме Україну та Молдову з ЄС, обговорили Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України та Валеріу Ківер, Посол Республіки Молдова в Україні.

Український бізнес успішно співпрацює з Молдовою і вбачає можливості для обох країн у подальшій спільній роботі з вирішення низки проблем, які гальмують український експорт у кілометрових чергах на пунктах пропуску.


 

«Україна, Молдова та Румунія з’єднані частиною трансдунайського регіону, який десятиріччями був темним кутком Європи. Якщо модернізувати прикордонну логістичну інфраструктуру – цей «глухий кут» ЄС стане точкою зростання у Східній Європі. Швидкісним шляхом для українського експорту», - наголосив Г. Чижиков.


За його словами, зараз формується нова логістика всього європейського регіону: «Трансформація тільки почалась. Вона триватиме щонайменше десятиріччя. Бізнес уже протестував і визначив головні напрямки. Справа держав та інституцій – прислухатись і перетворити стежки на траси, придатні для експорту».

Сторони узгодили проведення спільного двостороннього заходу для детального опрацювання логістичних питань у вересні.

Теги: Європейський Союз (ЄС), експорт, ТППУ, Молдова

Анонси

Останні новини