(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Українську продукцію презентували на глобальній виставці імпортних товарів у Китаї

14.11.2018

Перший висновок: ми повинні створювати нові умови для формування великих партій продукції, і єдиний вірний шлях для цього – кооперація.

Український бізнес продовжує завойовувати китайський ринок під патронатом Торгово-промислової палати України. 510 листопада в Шанхаї відбулася наймасштабніша виставка імпортних товарів і послуг – China International Import Expo, де Торгово-промислова палата України, як ексклюзивний партнер виставки, презентувала комерційні стенди українських компаній загальною площею 288 квадратних метрів. Ми представили аграрні та харчові товари, новітні розробки в галузі приладобудування, а також туристичні послуги. Загалом, Палата забезпечила участь 55 українських компаній. Деякі з них вперше показали власну продукцію за кордоном.

Промисловий потенціал Києва на виставці продемонстрували  8 столичних підприємств. Це пілотний проект, який організувала ТПП України разом з КМДА, за фінансової підтримки останньої.

Свої товари презентували лідери української промисловості  підприємства «Атомкомплект», «Станкін», «Мікрол», «Київприлад», «Елміз», «Імпульс», «Енергія води», «Семпал», «Кернел», «Терра Фуд», «Ічня» та багато інших, продукція яких варіюється від протезів нижніх кінцівок до обладнання для атомних електростанцій, космічної галузі, від сучасних рішень у сфері аграрного виробництва до готових харчових товарів, тощо.

«Нинішня поїздка до Китаю має практичну цінність. Кращі українські підприємства-експортери мали можливість не просто показати свої досягнення під час China International Import Expo, але й напрацювати перспективні контакти, які згодом, сподіваюсь, переростуть у контракти. Крім того, багато практичних питань обговорили на українсько-китайському діловому форумі. Але головне – під час нинішнього відрядження до Китаю ми отримали попереднє ТЕО проекту будівництва четвертої гілки метро! Крім того, я мав особисті зустрічі з керівниками інфраструктурних гігантів, і їм теж цікавий український ринок. Я докладу всіх зусиль, щоб ці зустрічі мали продовження – у реальних проектах, які сприятимуть змінам на краще»,  пообіцяв  Дмитро Давтян, заступник голови КМДА.

За словами Геннадія Чижикова, президента Торгово-промислової палати України, першочерговим завданням ТПП України в якості ексклюзивного партнера CIIE 2018  стало утвердження стійкої позиції українського бізнесу на китайському ринку та збільшення вітчизняного експорту.

У рамках візиту також відбувся українсько-китайський бізнес-форум, що об’єднав понад 300 китайських та українських підприємців.

Серед практичних досягнень ТПП України – підписання Меморандуму про будівництво заводу з виробництва сонячних панелей у Рівненській області  й оновлення угоди про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України та Китайським комітетом сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT). Згідно з документом уже створено Центр просування ініціативи «Один пояс  один шлях» у бізнес-спільноті. У планах – проведення спільних бізнес-форумів, участь у виставках, обмін спеціалістами й інформацією, підтримка інвестицій. Крім того, вдалося укласти угоду про кредит на півмільярда доларів на будівництво Дністровської ГАЕС. Відсотки не перевищуватимуть 4,5 річних.

Загалом, проведення форуму такого масштабу є знаковою подією в ділових відносинах України та Китаю, а також логічним продовженням результатів роботи Міжнародної виставки China International Import Expo 2018. Високий рівень участі з обох сторін бізнесу, урядового представництва на чолі з першим віце-прем'єр-міністром – міністром економічного розвитку і торгівлі України паном Степаном Кубівим, а також дипломатів, депутатів надали важливий сигнал бізнесменам до активізації співпраці.

«Ми маємо амбітну мету: збільшити товарообіг між Україною та Китаєм із 6 мільярдів удвічі, а то й утричі. А чому ні, коли для цього є бажання, потенціал і можливості. Амбітні цілі народжують великий результат», – сказав президент ТПП України  Геннадій Чижиков.

У рамках візиту до Китаю підприємці також взяли участь у двосторонній конференції з сільського господарства, транскордонної торгівлі та інвестицій, ознайомилися з організацією роботи з постачальниками в декількох великих китайських мережах супермаркетів.

Нагадаємо, Китай входить до трійки найперспективніших ринків для українського експорту. Вже зараз товарообіг із КНР досягає майже $8 млрд.

 

Теги: ТППУ, Україна, Китай

Анонси

Останні новини