м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Уроки війни для бізнесу

14.09.2022

Геннадій Чижиков, президент ТПП України, Василь Хмельницький, засновник UFuture, представники Київської ТПП та підприємці-члени палати 14 вересня взяли участь у спільному діловому сніданку.

Василь Хмельницький, засновник UFuture, поділився практичними порадами і особисто розповів десяткам підприємців, учасникам зустрічі про помилки, яких варто уникати бізнесу  в умовах війни.

 

 

Він наголосив, що ситуація складна у всіх однаково – і у малого й великого бізнесу.

Зокрема, Хмельницький наголосив на наступних висновках із власного досвіду, які варто врахувати й мікропідприємцям, і потужним компаніям./
 

  
 

Серед головних порад:

1. Діяти треба просто зараз. «Я не живу очікуваннями. Сьогодні найкращий час діяти. Варто залишити минуле і не сподіватись, що все найкраще попереду. У вас є тільки сьогодні. І планувати бізнес потрібно з урахуванням поточних умов», - сказав засновник UFuture.

2. Не сподівайтеся на зовнішню допомогу: «Ваш бізнес може не дочекатись грошей, які мають надійти до України. Розраховуйте на себе. Користуйтесь кредитами, грантами, не чекайте інвестора. Не зараз».

3. Бізнесу варто подбати про фінансову «подушку безпеки»: «Жодна страховка не покриває збитків від війни. 10% заощаджень варто відкладати».

4. Команда і партнери – ваш капітал. Зберегти основу команди. Бережіть фахівців. «Зараз зі мною працює 30 % довоєнного штату. За 0,75 зарплати. Значна частина виїхала, люди влаштувались у Європі, хтось мобілізований. на нинішніх оборотах ми ще не відчуваємо кадрового голоду. «Але потрібно створити в країні умови, щоб люди повертались. Тільки 57 тисяч айтішніків виїхали, якщо підуть співробітники «Жулян» - їх просто ніким замінити», - каже Хмельницький.

5. Україна відновиться. Через три чи 20 років. «Наше майбутнє – агропереробка, медицина, IT та інноваційне виробництво. Інвестуйте у технології. Створюйте високоефективні робочі місця – тільки вони піднімуть економіку».

 

  
 

Також під час зустрічі говорили про горизонт бізнес-планування, майбутнє індустріальних парків, зменшення витрат, розглядали практичні кейси від присутніх підприємців.

Президент ТПП Геннадій Чижиков подякував учасникам за щиру і відверту дискусію. «Я захоплений відкритістю Василя Хмельницького. Здатністю визначного підприємця визнавати помилки, ділитись досвідом і йти далі. Дякую йому за роль ментора для підприємців. Працюємо разом для зміцнення стійкості українського бізнесу. Сьогоднішня зустріч  стала чудовим досвідом ефективної взаємодії бізнес-спільноти».

Також Василь Хмельницький анонсував продовження розмови про майбутнє бізнесу, української економіки - на Київському міжнародному економічному форумі у листопаді.

 

Теги: Київська ТПП, бізнес, ТППУ, бізнес-спільнота, Україна, економіка, бізнес в умовах війни, підприємці-члени палати

Анонси

Останні новини