м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Усні договори – в практику ЗЕД: чи реалізує Україна у повному обсязі положення Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу

27.03.2018

Можливості укладання усних зовнішньоекономічних договорів за наявності оформленого інвойсу обговорили учасники засідання Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при ТПП України.

 

«На сьогоднішній день у світі лише три країни – Росія, Білорусь та Україна – не приєдналися в повному обсязі до Конвенції ООН 1980 року щодо договорів міжнародної купівлі-продажу, виключивши можливість укладання усних договорів. Інколи наші потенційні контрагенти за кордоном запитують: «А навіщо вам договір, давайте інвойс і я сплачу за інвойсом». У відповідь ми починаємо розказувати, що в нас таке законодавство. Таким чином погіршуємо свою конкурентоспроможність. І якщо ми дійсно лібералізуємо зовнішньоекономічну діяльність, то треба надати право суб’єктам самим обирати форму договору: усну або письмову. Можливо, це необхідно робити поступово, розпочати з усних договорів на експорт продукції, коли передбачена передоплата. Наперед знаю, що наші фіскальні органи будуть проти. Тому запросили на засідання Ради їх представників і чекаємо на початок дискусії та розв’язання проблеми відповідно до міжнародного законодавства та практики», – сказав голова Ради, віце-президент ТПП України Сергій Свистіль.

У результаті дискусії учасники засідання вирішили звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з метою розгляду ними питання внесення відповідних змін до національного законодавства України.

Члени Ради обговорили також можливості представлення експортного потенціалу українських підприємств на Китайській міжнародній імпортній виставці «China International Import Expo-2018», що відбудеться з 5 по 10 листопада 2018 року у Шанхаї. За розмахом це буде найбільша у світі виставка у цьому році і, що важливо, імпортна для китайських покупців. А як відомо, Китай стає найбільшим ринком споживання. До 31 березня українським підприємствам можна отримати знижку на площу, якщо своєчасно укласти угоду із ТПП України – ексклюзивним агентом комерційної частини виставки.

У ході засідання йшлося й про останні законодавчі ініціативи в сфері оподаткування і валютного регулювання, підготовку та проведення міжнародного ділового заходу «Експортний тиждень Києва-2018», механізми підтримки просування українських товарів і послуг на ринки країн Західної Африки, підготовку звернення до Мінфіну з метою отримання роз’яснення щодо порядку формування переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України (країни з трансфертним ціноутворенням) тощо.

 

Теги: ТППУ, підприємництво, експорт, Рада з питань зовнішньоекономічної діяльності

Анонси

Останні новини