(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

У ТПП України відбувся українсько-турецький економічний симпозіум

19.06.2019

Мета заходу – обговорення нових напрямів взаємовигідної співпраці, експортно-імпортних інтересів, зацікавленості у виробничій кооперації, реалізації інвестиційних проектів. Участь у ньому взяли представники урядових кіл і провідних бізнес-холдингів Турецької Республіки.

 «Турецький ринок знаходиться у фокусі українських експортерів. Перед нашими державами все ще стоїть завдання збільшити товарообіг з 4 до 10 млрд дол. США. Ми не лише сусіди у Чорноморському регіоні, а і стратегічні партнери.  Спільними зусиллями ми можемо підкорювати і ринки третіх країн.  Адже наша продукція того варта»,  сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Туреччина залишається одним із ключових  торговельних партнерів України та посідає 3-тє місце у ТОП-20 переліку перспективних ринків. Товарообіг між країнами минулого року становив $3,71 млрд. Серед перспективних напрямів співпраці – інвестиції та державно-приватне партнерство, IT, інновації, сільське господарство та харчова промисловість, туризм тощо. Україна і Туреччина мають потужний потенціал і можливості для взаємодії, починаючи від надр і завершуючи космічними технологіями, можуть ефективно розвивати співробітництво в енергетиці, машино- та літакобудуванні.

«Без сумніву, активна співпраця українських і турецьких ділових людей допоможе нашим країнам прискорити свій економічний розвиток. У нас для цього є величезний потенціал! Наші ринки – це 80 млн турецьких і 45 млн українських споживачів. Україна та Туреччина– на фінішній прямій ухвалення Угоди про ЗВТ. Ця динаміка дає нам позитив: ми впевнені, що досягнемо ще кращих результатів»,  сказав посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере.

Нагадаємо, Туреччина входить до числа країн, співробітництво з якими на рівні Палат розвивається найбільш динамічно. Уже більше 25 років успішно працює Українсько-турецька ділова рада, створена на базі Угоди про співробітництво між ТПП України та DEIK. Рада надає практичну допомогу бізнесменам у пошуку партнерів у сферах торгівлі, виробничої кооперації, залучення інвестицій, забезпечує інформаційне обслуговування стосовно законодавства, що регулює зовнішню торгівлю в обох країнах і зміни до нього, поширює  комерційні пропозиції підприємств і фірм, проводить бізнес-форуми, конференції та щорічні засідання за участю українських і турецьких підприємств.

Анонси

Останні новини

Більше новин