м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

В Україні започатковано нову інституцію громадянського суспільства

09.06.2017

Як Україна буде жити, працювати та торгувати в нових для себе умовах євроінтеграції? Поки що євроінтеграційна політика в державі здійснюється повільно та з відставанням, її впровадження фрагментарне. Щоб імплементація директив ЄС відбувалась не фрагментарно, а цілісно, базуючись на чіткості, без порушень, а питання сталого розвитку були представлені в усіх аспектах торговельних відносин, щоб результати євроінтеграційної політики відчувало все суспільство, бізнес та в першу чергу МСП, з метою надання рекомендацій щодо імплементації глави 13 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, за ініціативи ТПП України створено Дорадчу групу з питань сталого розвитку української сторони. Група покликана допомогти мобілізувати існуючий в Україні експертний потенціал.

 

Дорадча група з питань сталого розвитку – це команда експертів галузей економіки України, що працюватиме задля грамотної, свідомої побудови всіх євроінтеграційних реформ, від планування до моніторингу й оцінювання. Вона  створена з урахуванням критеріїв, застосованих при формуванні Дорадчої групи європейської сторони EU Civil Society Advisory Group on the EU-Ukraine trade agreement

На сьогодні до її складу входить 29 організацій. Група відкрита до діалогу  і вступу нових членів. Узагальнювати досвід і презентувати його на міждержавному рівні – ось головний меседж новоствореного об’єднання.

«ТПП України є уже активним учасником створеної  у відповідності до ст.469 Угоди про асоціацію Україна – ЄС інституції громадянського суспільства - Українська сторона платформи громадянського суспільства (УС ПГС). Однак, УС ПГС, опікується, проводить моніторинг щодо імплементації всіх глав Угоди. В той же час, створена відповідно до ст. 299 Глави 13 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за ініціативи  ТПП України разом із іншими громадськими об’єднаннями, Дорадча група з питань сталого розвитку з української сторони буде працювати виключно в рамках Глави 13 Угоди «Торгівля та сталий розвиток». Тобто, Дорадча група з питань сталого розвитку є самостійно створеним інститутом громадянського суспільства, не пов’язана з Українською Стороною  Платформи Громадянського Суспільства та відкрита для діалогу та співпраці», – зазначила радник з правових питань офісу Президента ТПП України Любов Нестиренко. 

Дорадча група за участю ТПП України  вже презентувала себе європейській спільноті, взявши  участь у Першому Форумі громадянського суспільства у Брюсселі, що проходив 29 – 30 травня 2017 року в рамках першого засідання Підкомітету Україна – ЄС з питань торгівлі та сталого розвитку, де її представники окреслили  подальші кроки щодо розбудови інституції в Україні. Про це йшла мова на прес-конференції, проведеній 9 червня представниками членів Дорадчої групи, які прийняли участь у Форумі громадянського суспільства у Брюсселі, за участю науковців, керівника секретаріату Ради підприємців при КМУ.

«Ініціативність є  індикатором розвитку громадянського суспільства. Дорадча група з питань сталого розвитку української сторони – це реальний інструмент допомоги державі у виконанні домашнього завдання з імплементації угоди з ЄС. Це важлива ініціатива і перший крок зближення із європейським досвідом у праві. Її цінність полягає у забезпеченні зростання іміджу України та вміння виконувати зобов’язання», – зазначила координатор Дорадчої групи української сторони Тетяна Васильківська.

 

Теги: ТППУ, Європейський Союз (ЄС), Україна, підприємництво, бізнес-спільнота, Дорадча група сталого розвитку української сторони

Анонси

Останні новини