м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

В Україні започатковано Всеукраїнську мережу доброчесності та комплаєнсу (UNIС)

09.10.2017

Найближчим часом в Україні буде створено робочу групу, яка напрацює законопроект щодо посилення відповідальності за тиск на бізнес. Про це йшлося на засіданні круглого столу «Культура доброчесності як рушійна сила сталого розвитку», за участі прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та провідних бізнес-асоціацій.

«У нас немає часу роками боротися із корупцією, потрібно це зробити швидко, бо можна втратити країну.  Я ініціюю сьогодні, зараз спільно з вами, створення робочої групи, яка дуже швидко, за 2 – 3 тижні, внесла би у парламент законопроект, який передбачає навіть  кримінальну відповідальність представників правоохоронних органів і структур, що контролюють, за надмірний тиск на бізнес. Я б дуже хотів, щоб ті, хто насправді дуже заважає працювати бізнесу, несли за це відповідальність, у тому числі й кримінальну. Ми маємо раз і назавжди поставити крапку в процесі тиску з боку правоохоронних структур», – сказав прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман, відкриваючи захід.

Учасники круглого столу попередньо домовились напрацювати спільні рекомендації щодотого, як створити систему комплаєнс у середньому і великому бізнесі, навчити бізнес розрахувати витрати на її впровадження, а також пояснити йому як саме грамотно вибудувані комплаєнс-процедури можуть допомагати в діалозі з державними органами.

Належне дотримання основних принципів комплаєнс і їх ефективна реалізація ведуть до встановлення принципу справедливості у відносинах між учасниками ринку, мінімізації правових і репутаційних ризиків, а також безпосередньо впливають на успіх і цілісність самої організації і на добробут її персоналу, що в підсумку підвищує ефективність бізнесу.

«Я впевнений, що рішення щодо створення в Україні національної мережі «безпечного ведення бізнесу» UNIC і розроблення стандартів із урахуванням міжнародної практики, але з розумінням регіональних особливостей, дуже своєчасне. Втілюючи політику комплаєнс у життя, ще в минулому році ТПП України прийняла Кодекс етики. Поліпшення ситуації в цьому питанні залежить особисто від кожного із нас і від кожного конкретного українського бізнесу, який стає на шлях доброчесності. 29% наших співгромадян уже готові відмовлятися платити хабар. Переконаний, що нас стане більше завдяки проекту UNIK, який сьогодні разом із іншими бізнес-асоціаціями започаткували за ініціативи Європейського банку, Організації економічного розвитку та Ради бізнес-омбудсмена», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Теги: ТППУ, Бізнес, бізнес-омбудсмен, UNIC, Всеукраїнська мережа доброчесності та комплаєнсу

Анонси

Останні новини