м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Верховна Рада України підтримала ініційований ТПП України законопроект № 6693

21.03.2018

Парламент 247 голосами підтримав законопроект, що передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва теруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв із виноматеріалів власного виробництва.

Головною перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок була забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, а це більше 140 дозвільних документів різних відомств, що може тривати 23 роки. Закон дозволить виноробам, які виготовляють вино із власного винограду, отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації. Важливою умовою, звісно ж, буде відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства, а контроль якості та безпеки вин  здійснюватиметься акредитованими лабораторіями за договором. Ліцензування буде максимально спрощеним і регламентованим, а після підписання Закону Президентом України виноробам для отримання ліцензії на виробництво за спрощеною процедурою знадобиться не більше місяця. Це дасть змогу малим і середнім виноробам вийти із «тіні», відкрити нові робочі місця та створить в Україні передумови для якісного, різноманітного та конкурентного ринку європейського рівня.

«Українському вину бути! Виноградарство і виноробство – національна галузь із великими потенційними можливостями виробництва якісних українських вин,  із історичними традиціями,  потужним кадровим  і науковим потенціалом. ТПП України системно та послідовно співпрацює з корпорацією «Укрвинпром» у підтримці  розвитку виноградарства та виноробства України. На даному етапі галузь  переживає найскладніший період за всю свою історію та потребує, як ніколи, виваженої  державної політики та підтримки», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Важливо, що законопроект покликаний створити сприятливі умови для відкриття нових робочих місць у сільській місцевості та забезпечити стабільні надходження до бюджетів усіх рівнів.

«Цей парламент увійде в історію як такий, що відновив в Україні виробництво ексклюзивних теруарних вин! Дякую колегам- депутатам за підтримку: законопроект № 6693 прийнято за основу та в цілому! Маємо 247 голосів за, жодного голосу проти, один депутат утримався. Це дійсно потужна підтримка галузі. Тепер чекаємо на підпис Президента, і можна казати, що для розвитку малого виноробства все зроблено. Легалізуйтесь! Працюйте офіційно! Створюйте нові й якісні вина! Тільки через якість ми зможемо задовольнити споживача, як в Україні, так і за кордоном. Особлива подяка профільним Комітетам парламенту, Міністерству аграрної політики та продовольства і Торгово-промисловій палаті України. Олег Юхновський і Геннадій Чижиков, без перебільшень, плідно попрацювали і зробили насправді якісний законопроект, який потрібен усім. Тому так і проголосували»,  – сказав народний депутат України Андрій Вадатурський, один із ініціаторів законопроекту.

 

Теги: ТППУ, Сільське господарство, законопроект, винороби

Анонси

Останні новини

Більше новин