м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Відсутність коштів не може вважатися форс-мажором

02.04.2020

За  наявності  офіційного звернення заявника, який не може вчасно виконати свої зобов'язання через відповідні форс-мажорні  обставини, в тому числі карантин, Торгово-промислова палата України продовжує видавати сертифікати, що засвідчують форс-мажор.

При цьому використовується стандартна процедура, з якою можна ознайомитись на сайті ТПП України або отримати детальну  консультацію у юристів Палати.

Важливо розуміти, що лише наявність події форс-мажору автоматично не звільняє від відповідальності сторону, що посилається на неї.

Стороні, яка посилається на форс-мажор, необхідно довести, що вона не могла уникнути наслідків події форс-мажору, на яку вона посилається.

Звертаємо увагу,  відповідно до законодавства України та міжнародної практики до  форс-мажору не відносяться: відсутність необхідних коштів або відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов’язань; недодержання своїх обов’язків контрагентом боржником.

Тому, відповідаючи на стандартні запитання щодо  неможливості виконання кредитних,  лізингових, орендних зобов’язань та ін., пов’язаних  із відсутністю коштів, це не буде вважатися форс-мажорними обставинами. 

У такому випадку ТПП України  рекомендує, посилаючись на форс-мажорні обставини, звертатися до банків, Державної фіскальної служби та інших організацій, перед якими ви не можете виконувати фінансові операції в зв'язку з відсутністю коштів.

Також звертаємо вашу увагу, що за практикою засвідчення форс-мажорних обставин сторона не може посилатися на форс-мажорні обставини, які існували на момент укладання договору та які можна було передбачити. 

 Це завжди треба враховувати.

Анонси

Останні новини