м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Вимогливий європейський ринок потребує регламентованого доведення відповідності будівельної продукції

08.03.2024

ЄС впевнено утримує позиції головного торговельного партнера України і обсяг експорту з України до Євросоюзу щороку зростає.

Правила експорту товарів до Європейського Союзу вимагають, щоб на ринок ЄС допускалась продукція, яка повністю відповідає усім європейським вимогам з безпечності.

Будівельні товари не є винятком.

Торгово-промислова палата України залучена до процесу спрощення шляху українського експорту на єдиний євроринок: експерти Харківської торгово-промислової палати та Волинської торгово-промислової палати проводять групові консультації для виробників будівельної продукції, які планують виходити на ринок ЄС.

У рамках консалтингу представників українських компаній навчають доведенню відповідності продукції, зокрема як підготувати Технічну документацію, де знайти орган з оцінки відповідності тощо.

  

                                           

Компанії, які беруть участь у групових консультаціях, вже визначились та працюють із європейськими гармонізованими стандартами та Документами з технічної оцінки, в яких прописані конкретні характеристики та властивості, яким повинен відповідати конкретний будівельний продукт.

Також компанії вже готують Технічний файл – документ, який є доказом того, що продукція є безпечною.

Даний документ містить відомості про сам товар, його детальний опис, призначення, характеристики, інформацію та відповідну документацію з безпечності на матеріали та сировину, яка використовується для виробництва продукту, проведені випробування, заводський виробничий контроль, маркування тощо.

Зараз консультування компаній-учасниць - на етапі аналізу відповідності внутрішнього виробничого контролю вимогам гармонізованого стандарту.

 

Навчання відбувається в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), що фінансується урядом Німеччини і виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Теги: Європейський Союз (ЄС), ТППУ, навчання, експорт до ЄС, Волинська ТПП, Харківська ТПП

Анонси

Останні новини