м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ВИШЕГРАДСЬКА ЧЕТВІРКА: «МИ ЗАЦІКАВЛЕНІ В НОВІЙ, ДЕМОКРАТИЧНІЙ, УСПІШНІЙ УКРАЇНІ»

12.04.2016

Вишеградська четвірка (В4) прагне передати свій досвід українському уряду та бізнесу. Цього року країни В4 обрали Вінницю для проведення чергової конференції в рамках заходів із підтримки України в період здійснення реформ. Вінниця стала четвертим містом, де було організовано такий захід: після Чернігова, Чернівців і Львова.

Участь у заході взяли міністри та заступники міністрів закордонних справ, посли країн В4 в Україні, президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Акцент Міжнародної конференції «Розвиток малого і середнього підприємництва: Вишеградський досвід для української влади та бізнесу» зроблений саме на економічне партнерство. Адже країни В4 розвивались у схожих з Україною умовах, але вже успішно пройшли шлях реформ та мають сьогодні стабільну економіку та політичну ситуацію. За стратегією розвитку «Україна - 2020» ми маємо ввійти до топ-30 рейтингу Doing Business. Завдяки цій конференції ми стали ще на крок ближчими до мети», - зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Для Вишеградської групи Україна є дуже важливим партнером. Між В4 існує внутрішній розподіл. Словаччині підконтрольне питання енергетичної співпраці з Україною, Польща допомагає нам з децентралізацією, Чехія контролює освіту, Угорщина опікується обміном досвіду і підтримкою розвитку МСБ.

«Нинішня конференція демонструє ширшу мету, що переслідує Вишеградська четвірка. Більше року тому ми вирішили проводити такі конференції не у столицях, а перенести їх у регіони, щоб ділитися досвідом із містами та представниками місцевих органів влади. Підкреслюю, що Угорщина та країни Вишеградської четвірки повністю підтримують європейський вибір України та обраний нею шлях реформ. Ми зацікавлені в новій, демократичній, успішній, гарно розвиненій Україні. І сьогоднішня наша присутність тут підтверджує це. Україна має приділяти увагу інноваційному розвитку бізнесу, стимулювати зростання експорту продукції з доданою вартістю. Умови для ведення бізнесу повинні бути простими. Закони потрібні для захисту, а не для покарання», - сказав Ярослав Лудва, молодший заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки. Він також зауважив, що показники продажу ВВП, які припадають в Україні на малий і середній бізнес, а це 60%, є дуже гарними.

Державний секретар із політичної безпеки та міжнародного співробітництва Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Мікола Іштван наголосив, що ті зміни, на шлях яких стала Україна, кожна з країн Вишеградської четвірки впровадила протягом двох десятків років.

«Він нелегкий і не дасть миттєвого результату, але наслідки зроблених кроків хороші. Свій досвід становлення та зміцнення країни через реформи тепер ми поширюємо і в Україні. І перша позиція - країна не може розвиватися без якісної підтримки бізнесу, який є двигуном цього розвитку», - підкреслив він.

Роботу конференції було розділено на три панелі.

Під час першої учасники обговорили роль держави у розвитку малого та середнього бізнесу, позитивний досвід у регулюванні та фінансуванні.

«Розвинутий МСБ - запорука не лише економічного зростання, а й політичної стабільності. Лише спільними зусиллями ми зможемо поліпшити бізнес-клімат і залучити інвестиції. Для покращення умов розвитку бізнесу необхідно забезпечити очищення регуляторного поля, надати доступ до фінансування та кредитування, сприяти виходу на нові ринки», - зазначила Юлія Клименко, заступник міністра Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Друга панель була присвячена умовам успішної роботи малого та середнього бізнесу, ринково-конформістській підтримці та стартапам. Її модератором був президент ТПП України Геннадій Чижиков.

«Основою формування нової економічної політики є зняття адміністративних бар'єрів і максимальне спрощення умов ведення бізнесу, в першу чергу малого та середнього, який уже є хребтом національної економіки України. Найвагоміші перешкоди для українських експортерів - це неефективний і непрозорий механізм відшкодування ПДВ, а також значний рівень бюрократизації. Більш ніж 40% експортерів назвали ці фактори перепонами для здійснення експорту. Інші поширені бар'єри - це велика кількість дозвільних документів для експорту, непередбачуваність торговельної політики України, бюрократія і непрозорість у податкових органах і великий податковий тягар. Нам потрібно брати курс на збільшення інноваційних підприємств. Наразі їх, за даними Держстату, лише близько 10%. Потрібне й спрощення доступу МСБ до кредитних ресурсів», - зазначив Геннадій Чижиков.

Заключна, третя, панель стосувалася питань виходу на ринки й інструментів бізнес-співпраці. Учасники розмірковували, що може зробити український малий і середній бізнес для свого розвитку.

У Вінниці дипломати поділилися досвідом не лише у сфері бізнесу, а й в юридичній сфері, розвитку місцевих органів самоврядування, даючи конкретні поради та демонструючи власні приклади.

У конференції також взяли участь підприємці країн В4 і Вінниччини.

Анонси

Останні новини