м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Виступати за кордоном одним голосом, однією силою: у ТПП України відбувся бізнес-захід української діаспори

17.05.2018

Одним із шляхів прискорення зростання української економіки є привернення прямих іноземних інвестицій, сучасних технологій, інновацій, залучення для роботи в Україні великих міжнародних компаній із їх технологіями та досвідом. Тут діаспора може надати ефективну допомогу. Про це йшлося у ТПП України у ході круглого столу «Бізнес-дипломатія: український вимір».

Потенціал діаспори може бути особливо ефективно використаний у сфері розвитку торговельно-економічних зв’язків із Україною. Адже її представники, порівняно з іншими іноземними бізнесменами, які бажають працювати в Україні чи з Україною, мають суттєві конкурентні переваги. Вони поєднують необхідні знання та досвід ведення бізнесу в сучасних розвинутих країнах зі знанням української мови, розумінням українських реалій і традицій.

«Торгово-промислова палата України вже вдруге ініціювала проведення такого заходу, аби посприяти залученню потенціалу діаспори в українську економіку та створити сприятливе поле для інвестицій, щоб в найближчі роки збільшити інтегровану участь діаспори в економіці України. Більш ефективному економічному співробітництву України з діаспорою нині заважають в основному існування монополій і нерівні умови бізнесу. Тож ми переконані: сьогоднішнє обговорення на такому рівні найболючіших питань українських виробників створює нові можливості для подальшого втілення заходів із диверсифікації українського експорту та надання практичної допомоги малому і середньому бізнесу. Бізнес-середовище в Україні повинно стати сприятливим для підприємців. Тоді прийдуть і місцеві інвестиції, і прямі інвестори з-за кордону. Якщо всі ці фактори складуться, буде стабільне економічне зростання», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков, відкриваючи захід.

Загалом круглий стіл об’єднав представників діаспори із 17 країн. Одне з питань, порушених на заході, – створення мережі торгових агентів і регіональних експертів – представників ТПП України за кордоном із числа бізнесменів українського й іноземного походження з метою просування українських брендів і товарів на зовнішніх ринках.

«Українська економіка та АПК стають все більш глобальними. Розвиток економічних зв’язків із іноземними країнами зараз є особливо важливим для України. Останніми роками відбуваються радикальне реформування та реструктуризація української економіки, переорієнтація нашої зовнішньої торгівлі. Ми й надалі  займатимемо лідерські позиції у сировинному експорті, але для збільшення ВВП важливо розвивати переробну галузь. Потрібно перетворити агросектор на локомотив, який створює усі ланцюги доданої вартості», – сказала заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

Також учасники обговорили перспективи розробки рекомендацій щодо поліпшення ділової репутації України у світі, створення екстериторіальної спільноти проактивних бізнесменів українського й іноземного походження з метою просування економічних інтересів України на світових ринках шляхом громадської бізнес-дипломатії, заснування платформи для ділового спілкування друзів України українського та неукраїнського походження для реалізації міжнародних бізнес-проектів, обміну діловою інформацією та компетенціями тощо.

«Невипадково проведення заходу випало на День вишиванки. Вітаю усіх із цим чудовим святом і закликаю усіх українців лобіювати інтереси України у світі, адже усі ми є дипломатами вітчизняного бізнесу і культури у світі», – підбив підсумок круглого столу  Геннадій Чижиков.

 

Теги: ТППУ, Бізнес, круглий стіл, підприємництво, діаспора

Анонси

Останні новини

Більше новин