Представники бізнес-спільноти не претендують на безальтернативність їхніх думок, експертних висновків, але громадянську позицію органи влади повинні не тільки почути, але й відповідно на неї відреагувати. Таким був меседж учасників круглого столу на тему: «Підприємець для держави: внутрішній інвестор чи головний об'єкт податкового пресингу?», організатором якого виступив УСПП за участю ТПП України. Вони дали оцінку наслідкам збільшення мінімальної заробітної плати, обговорили механізми спільної економічної відповідальності влади та підприємців, як вагомого інституціонального фактора підтримки розвитку та стабільності принципово важливих для національної безпеки секторів економіки та виробничих потужностей тощо.
Експертами висловлювалися думки, що не спрощена система оподаткування, а тільки рівні умови для бізнесу можуть підняти економіку.
Є два шляхи наповнення ВВП - або збільшення різних навантажень на виробника та населення, або сприяння вдосконаленню виробників із метою покращення конкурентоспроможності. Бізнес не є прихильником радикальних змін через революції. Балансу інтересів можна досягти через демократичну свідомість і високу моральність як влади, так і підприємців. Як підсумок - рішення повинні прийматися урядом комплексно та з мінімізацією ризиків.