(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Володимир Власюк: Діючі підприємства – ключова ланка для впровадження нових розробок

21.03.2018

Про це голова комітету з питань промислової модернізації при ТПП України сказав під час виступу на парламентських слуханнях на тему: «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку» з ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

«Україні необхідне економічне надолуження. Станом на 2016 рік відставання України від країн-сусідів за ВВП на душу населення складає 3-4 рази. Діючі підприємства – ключова ланка для впровадження нових розробок. Тому зміцнення корпоративного середовища є абсолютно необхідною передумовою для формування національної інноваційної системи», – сказав Володимир Власюк, коментуючи питання нової індустріалізації та формування попиту на технології та розробки в Україні.

За його словами, розвиток інноваційної системи країни здатна сформувати індустріальна політика, яка покликана стимулювати появу нових промислових підприємств, як осередків впровадження технічних розробок. Звідси її тісний зв’язок із політикою налагодження національної інноваційної системи.   

На думку Володимира Власюка, важливою є практичність дій.

Він перерахував практичні поради щодо елементів налагодження системи, серед яких введення в систему економічної освіти України курсу нової структурної економіки в якому йдеться про організацію державної політики індустріально-технологічного  розвитку; аудит і визначення напрямків де Україна зберігає шанси залишитись на передових рубежах технічно-комерційних розробок; створення відкритих технологічних центрів в цих напрямках (виробництво ракетних та авіаційних двигунів, надтвердих матеріалів тощо); створення спеціального централізованого відкритого національного порталу з інновацій та комерційних розробок з метою розвитку комунікацій і співпраці між стейкхолдерами процесу.

 

 

 

Теги: ТППУ, комітет, комітет промислової модернізації

Анонси

Останні новини