м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

З пріоритетами роботи на 2024 рік визначились учасники Комітету підприємців агропромислового комплексу Торгово-промислової палати України

25.01.2024

Розширене засідання комітету Комітету підприємців агропромислового комплексу Торгово-промислової палати України за участі президента палати Геннадія Чижикова, Першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, підприємців та експертів у сфері АПК відбулось 23 січня 2024 року.

Геннадій Чижиков подякував учасникам комітету за системну роботу, яка сприяє розвитку АПК в Україні й підтримці міжнародного діалогу для сприяння українському агроекспорту.

Під час зустрічі було представлено звіт про роботу комітету підприємців АПК при ТПП України у 2023 році та  затвердження плану роботи на 2024 рік, зокрема планується низка заходів у координації з Мінагрополітики.

 

У топі завдань - доступ до європейського ринку для агросектору країни.

За словами Тараса Висоцького, серед важливих напрямів спільної роботи на 2024 рік – допомога аграріям на деокупованих територіях та продовження адаптації українського законодавства до норм і стандартів ЄС., близько 40% всього законодавства ЄС стосується агросектору. Він наголосив, що доступ до європейського ринку – дуже важливий для розвитку агросектору країни.

На засіданні ухвалили рішення про звернення до ЄК щодо продовження терміну дії Директиви ЄС з тимчасової лібералізації торгівлі та інших торгових поступок на український експорт до ЄС ще на рік, до червня 2025 року та запровадження санкцій на поставки на зовнішні ринки продовольства та добрив російського виробництва й про підтримку ініціативи країн Балтії щодо блокування транзиту російської продукції АПК.

За підтримки членів комітету підприємців АПК при ТПП України було обрано заступника голови комітету: ним став Володимир Пугачов, голова асоціації «Дунайська соя».

 

 

Також було нагороджено підприємців, які активно працювали протягом року.

 

«Ми відзначили особливий внесок наших колег у діяльність комітету й розвиток агрогалузі, яка залишається базовою для української економіки. Вдячний колегам за ефективну роботу та співпрацю», - сказав Олег Юхновський, Голова комітету АПК при ТПП України.

 

  

Комітет підприємців АПК при ТПП України - постійно діючий консультативно-дорадчий орган ТПП України, у складі якого тридцять шість  представників підприємств, галузевих асоціацій агропродовольчої сфери, науковців та експертів. До роботи Комітету  залучаються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, міжнародних організацій та проектів  технічної допомоги,  дипломатичних установ.

Теги: Агросектор, бізнес, ТППУ, комітет АПК

Анонси

Останні новини