м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» має спростити діяльність підприємств

22.05.2018

Проте, експерти зауважили, що не варто поспішати вносити правки до статуту товариства. Протягом року, з великою вірогідністю, буде затверджено ряд поправок до цього Закону.

Про це йшлося під час круглого столу «Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»:  захист бізнесу чи нові виклики» , що пройшов у Торгово-промисловій палаті України за ініціативи комітету підприємців малого та середнього бізнесу. Учасники засідання  обговорили переваги нового Закону, вимоги до статуту товариства та необхідність  внесення змін до нього. Основні зміни до законодавства про ТОВ стосуються, насамперед, таких аспектів як: термін внесення статутного капіталу; вихід учасника з товариства; заочне голосування й опитування; конфлікт інтересів. Щодо значного правочину − статут товариства може встановлювати особливий порядок надання згоди уповноваженими на те органами товариства на вчинення певних правочинів залежно від вартості предмета правочину інших критеріїв (значні правочини). Щодо спадкоємства − у разі смерті або припинення учасника товариства його частка переходить до його спадкоємця чи правонаступника без згоди учасників товариства. Крім того, зменшиться кількість відомостей, які зазначають у статуті товариства.

«Торгово-промислова палата України завжди робить акцент на малому та середньому бізнесі.  А  Закон України  «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» стосується 90 відсотків підприємств країни. Саме за цією формою власності існує більшість компаній. Цей Закон є дуже важливим, тому що встановлює та регулює комфортний вихід підприємця з бізнесу, а також впливає на процес  залучення додаткового капіталу», – сказав віце-президент ТПП України Ростислав Коробка.

Серед переваг нового Закону  – скасування кількісного обмеження учасників ТОВ (раніше передбачалась участь до 100 осіб). Це є альтернативою для акціонерних товариств, які прагнуть змінити організаційно-правову форму для мінімізації витрат. Також, за допомогою корпоративних договорів, учасники отримують змогу визначати порядок реалізації своїх прав і повноважень, прописувати умови, за якими учасник має право або зобов'язаний купити чи продати частку в статутному капіталі (її частину). Змінюється і порядок виходу учасника з товариства. Учасник, частка якого у статутному капіталі товариства становить менше 50 відсотків, у будь-який час може вийти з товариства без згоди інших учасників. Учасник ТОВ, частка якого у статутному капіталі становить 50 або більше відсотків, може вийти лише за згодою інших учасників ТОВ.

Після набрання чинності Законом необхідно здійснити певний перелік реєстраційних процедур. Ознайомитися з основними змінами та повідомити учасників товариства про необхідність провести загальні збори, внести зміни до статуту шляхом підписання протоколу відповідно до Закону. Після цього слід подати документи на державну реєстрацію змін відомостей. Юристи рекомендують підписати з партнерами корпоративний договір і за необхідності звернутися до фахівців.

Теги: ТППУ, комітет, МСБ, комітет МСБ

Анонси

Останні новини