м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЗАПОРІЗЬКА АЕС – У РЕЙТИНГУ КРАЩИХ АТОМНИХ СТАНЦІЙ СВІТУ

21.02.2019

Враховано не лише успішне завершення будівництва масштабного об'єкта та продовження терміну експлуатації 4-го енергоблоку. Позитивні відгуки міжнародних експертів отримала і робота відділу з досвіду експлуатації.

Оскільки оцінювання проводилося щокварталу і показники дещо змінювалися, ЗАЕС була як у п'ятірці, так і в десятці кращих атомних електростанцій.

У 2018 році експертна місія «Prosper» від МАГАТЕ перевіряла всі атомні електростанції ДП «НАЕК «Енергоатом». В її висновках була відзначена організація роботи відділу досвіду експлуатації саме Запорізької АЕС.

«Минулого року надходило багато запитів від підрозділів щодо надання технічної допомоги. Це свідчить про те, що персонал почав більш активно виходити на міжнародний рівень для отримання додаткової інформації. У свою чергу, залучення міжнародного досвіду найкращим чином впливає на нашу безпеку», вважає керівник відділу Альберт Рябуха.

Досвід атомних станцій світу акумулюється в ВАО АЕС або в МАГАТЕ. Потім поширюється серед АЕС.

«На Запорізьку АЕС ця інформація надходить і аналізується силами відділу, говорить Альберт Рябуха. Ми розробляємо заходи щодо кращих світових практик  минулого року їх отримали 68 від різних міжнародних організацій».

Колектив відділу вперше розробив принципи і характеристики культури ядерної безпеки. За матеріалами ВАО АЕС складено документ, який враховує кілька критеріїв. Їх детально викладено в спеціальній брошурі, яку, з ініціативи генерального директора Олександра Остаповця, одержав кожний керівник.

Кілька років тому на станції було впроваджено інформаційну систему з досвіду експлуатації, що постійно розвивається і вдосконалюється. Зараз до неї підключено 232 працівника і керівника ЗАЕС, які мають можливість  оперативно знайомитись  із досвідом експлуатації на різних АЕС.

Відділом проведена велика робота щодо самооцінки базових принципів роботи операторів блочного щита управління. Експерти здійснювали спостереження безпосередньо на робочих місцях і аналізували виконання вимог документів ВАО АЕС. За результатами отримано позитивні відгуки від керівництва ВАО АЕС.

Вдосконалюється і нова база даних «Досвід», яка у вересні минулого року була введена в дослідну експлуатацію до березня 2019 року. За її результатами буде прийнято рішення про встановлення системи на робочих місцях персоналу для аналізу подій усіх рівнів із усіх баз даних порушень у роботі АЕС. Запорізька АЕС є пілотною станцією, перевіряє систему, яка полегшить роботу кожному користувачеві.

У 2019 році фахівцями відділу досвіду експлуатації планується завершити розробку кількох баз даних. Також відділ готується до роботи місії OSART, яка стартує вже через рік.

 

 

Довідка: Радіаційний фон у районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 28 січня 2019 року становить 812 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Анонси

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

29 тра 11:00-12:00
Торгово-промислова палата України висловлює свою повагу і запрошує долучитися до участі в установчому засіданні Українсько-Британської ділової ради.Під час заходу буде також обрано голову Українсько-Британської ділової ради. Основним напрямом роботи Українсько-Британської ділової ради мають стати заходи з активізації та поглиблення ділових відносин між Україною та Великобританією (економічні саміти, бізнес-форуми, ділові місії, дослідження ринків, пошук партнерів тощо). До участі у заході запрошуються українські компанії, що вже працюють або зацікавлені у встановленні ділових стосунків з Великобританією. Головною метою діяльності Українсько-Британської ділової ради буде ● сприяння розвитку українсько-британських ділових і торговельно-економічних зв’язків; ● диверсифікація структури та збільшення обсягів товарообігу між двома країнами; ● пошук і втілення оптимальних моделей та форм ділового співробітництва; ● налагодження двосторонньої виробничо-технічної та інноваційно-інвестиційної кооперації; ● створення сприятливих умов для спільної взаємовигідної виробничої, торговельної, транспортної, будівельної, фінансово-кредитної, страхової, науково-дослідної та інших видів діяльності; ● сприяння створенню спільних підприємств у різних галузях економіки, інвестиційних фондів, торгових компаній, відкриттю філій і представництв діючих суб'єктів господарювання, а також всебічний розвиток усіх видів підприємництва, не заборонених законодавством України та Великобританії; ● підтримка різних форм двостороннього ділового, освітнього, наукового, культурного і туристичного обміну між Україною та Британією. Передбачається, що Українсько-Британська ділова рада буде діяти на засадах добровільності та рівноправності її учасників, буде відкритою для вступу нових членів і зацікавленою у взаємовигідних партнерських відносинах з іншими організаціями та установами. Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у вищезгаданому установчому засіданні. Формат зустрічі - онлайн. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано зареєстрованим учасникам на пошту за день до події. Формат зустрічі:: онлайн Реєстація за посиланням: https://forms.gle/Fm7jRyaPDpvoCbQS7 Контактні особи в Дирекції міжнародного співробітництва: Дар’я Данік, +380974004100, ddv-i[email protected] Карина Вольф, +380671122041, [email protected]
Докладнiше...

Останні новини