м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Засідання Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при Торгово-промисловій палаті України у формі круглого столу в змішаному форматі

09.02.2024

Тема заходу: “Податкові перевірки’2024: чого очікувати бізнесу”.

Засідання Комітету організовано за сприяння Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Всеукраїнської асоціації роботодавців та Юридичної компанії “DICTUM” (керуючий партнер С.С. Мороз).

Державна податкова служба України згідно опублікованого плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік запланувала провести 3242 планових перевірки.

Протягом 2024 року ДПС щомісяця планує в середньому перевіряти від 100 до 200 юридичних осіб.

З точки зору регіонального розподілу найвища концентрація планових податкових перевірок юридичних осіб зафіксована у Києві — 604, що складає 26% від загальної кількості запланованих перевірок компаній.

А також серед компаній основних економічно-активних регіонів: Дніпропетровської (204), Львівської (156), Вінницької (140) та Київської (132) областей.

Планові податкові перевірки для ФОПів загалом рівномірно розподілені впродовж року: щомісяця ДПС планує опрацьовувати до 100 ФОПів.

Найбільше перевірок фізичних осіб-підприємців припадає на осінній період: вересень — 96, жовтень — 94, листопад — 92.

А найменша інтенсивність передбачена на січень-лютий.

Найбільше перевірок (297) припадає на підприємства агросектору (вирощування зернових) та оптову торгівлю паливом (113).

Зацікавлені податківці й в посиленому контролі за неспеціалізованою гуртовою торгівлею, будівництвом житлових і нежитлових будівель, вантажним автомобільним транспортом, роздрібною торгівлею (зокрема, пальним, харчовими продуктами), наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. А також під пильним контролем податківців будуть торговці деревиною і будівельними матеріалами та виробники електроенергії.

Законом від 12.05.2022 № 2260-IX, деякі види перевірок стали винятками з цього мораторію. Закон від 09.11.2023 № 3453-IX скасував мораторій на податкові перевірки, однак все ж залишились певні виключення, зокрема для документальних перевірок платників податків, які знаходяться на територіях, де ведуться бойові дії та тимчасово окупованих територіях.

Теги: ТППУ, комітет МСБ, МСП

Анонси

Останні новини

Більше новин