м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Зроблено в Україні!

27.02.2024

Підписання спільної заяви між Урядом України та українськими підприємцями відбулось 26 лютого 2024 року у рамках презентації нової економічної платформи «Зроблено в Україні», яка стане майданчиком для постійного прямого діалогу держави та підприємців.

Від імені системи палат декларацію підписав президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

  

Сьогодні оголошено про запуск масштабної програми з підтримки українського виробника й укладено двосторонню декларацію бізнесу та уряду про формування сприятливого для інвестиційного клімату.

 

«Щоб Україна мала весь необхідний ресурс для своєї перемоги, мають перемагати також українські товари, українські послуги, українське споживання та український експорт, тобто українські підприємці», - сказав президент України Володимир Зеленський під час презентації ініціативи «Зроблено в Україні».

  

«Уряд запроваджує нову державну політику «Зроблено в Україні», яка вміщує кілька основних напрямів для розвитку українського бізнесу. Йдеться про стимулювання попиту на українські товари – від держави та приватного сектору, сприяння інвестиціям в реальний сектор: дешеві гроші, приєднання до мереж і розвиток промислової інфраструктури, компенсація інвестицій через податки. Та розвиток несировинного експорту», - сказала Юлія Свириденко, Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні».

  

«Побудова ефективної взаємодії між бізнесом і владою — питання національної безпеки України. Ефективна взаємодія потребує побудови нового формату діалогу для розв'язання нагальних питань й для напрацювання нового суспільного договору між підприємцями та державою, зокрема у спільній протидії й запобіганні незаконному тиску на підприємців, прозорому оподаткуванні та чесній сплаті податків, впровадженні механізмів розвитку українських виробників», - сказано у заяві.

Пріоритетними напрямками для співпраці між державою і підприємцями у спільній заяві визначено:

• напрацювання практичних рішень для зменшення тиску на підприємців зі сторони правоохоронних органів, зокрема напрацювання відповідних змін в КПК;
• перезавантаження Бюро економічної безпеки;
• визначення критеріїв віднесення бізнесу до категорії «білого» та переліку переваг для такого бізнесу;
• створення платформи для отримання зворотнього зв’язку від підприємців;
• напрацювання ініціатив для підтримки розвитку українських виробників;
• напрацювання рішень для вдосконалення та діджиталізації системи бронювання та відряджень.

  

За словами Геннадія Чижикова, справедливо, що бізнес, який працює в Україні в умовах війни, створює додану вартість та робочі місця, має отримати від держави найбільше сприяння.

«Особливо важлива увага до підтримки й просування експорту та системний діалог із бізнесом», - наголосив він.

     

Заяву між урядом та бізнес-спільнотою підписали: Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко, представники бізнес-асоціацій, Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, Виконавча директорка Спілки українських підприємців Катерина Глазкова, Голова Ради директорів Американської торгівельної палати в Україні Олена Кошарна, Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, Голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО Сергій Позняк, Голова Ради CEO Club Ukraine Ігор Кабузенко, Член ради представників Асоціації IT Ukraine Тарас Кицмей, Виконавчий директор ГС «Український фуд-ритейл альянс» Наталія Петрівська.

Теги: ТППУ, Геннадій Чижиков, Володимир Зеленський

Анонси

Останні новини