(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЗУ «Про туризм»: фінансові гарантії туроператорів

18.01.2021

В онлайн-режимі відбулось засідання Комітету підприємців туристично-готельної індустрії щодо внесення поправок до Закону України «Про туризм» у частині фінансових гарантій туроператорів.

Учасники засідання - туроператори виїзного та внутрішнього туризму, а також представники професійних об'єднань у сфері туризму - Асоціацій в'їзних туроператорів, Асоціації турагентств України та Асоціації дитячого і молодіжного туризму.

«Наша задача – консолідувати думки туристичного ринку і взяти участь у форматуванні закону», - зазначила голова Комітету Алла Шаповалова.

У ході засідання учасники обговорили пропозиції до проєкту Закону України «Про туризм», зокрема, три моделі фінансових гарантій туроператорів, створені для покращення безпеки туристів i гарантування їхнього повернення до України:

  • збільшення банківських гарантій; 
  • страхова модель, що передбачає фінансові гарантії від 20 тис. до 100 тис. євро в залежності від кількості туристів певної компанії;
  • створення державного Фонду безпеки туристів, що передбачає внесення коштів за кожного туриста від 15 до 20 грн. Даний проєкт вже успішно був апробований в Польщі, починаючи з 2018 року. 

Йшлося також про узгодження єдиних принципів щодо укладання договорів між туроператорами та турагентами, а також відповідальності туроператорів за ненадані послуги третьої сторони. В обговоренні зазначених питань взяла участь  Голова Державного агентства з розвитку туризму України Мар'яна Олеськів, яка зазначила, що прийняття нового Закону є дуже важливим для розвитку туризму в Україні, тому влада максимально враховуватиме усі зазначені правки від учасників туристичного ринку України.