(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Зустріч з Послом Китаю в Україні

24.05.2021

Пан Фань Сянь Жун вже більше року очолює Посольство КНР в Україні. Сьогодні він вперше завітав до ТПП України, щоб обговорити шляхи поглиблення двосторонньої співпраці.

Під час зустрічі з президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим пан Посол відзначив позитивну динаміку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами.

Наразі Китай є найбільшим торговим партнером України. Незважаючи на пандемію COVID-19 у всьому світі, товарообіг України з Китаєм з року в рік тільки збільшується. У 2020 році, наприклад, він збільшився на 21%, в той час як експорт зріс на 98%.

Що важливо, цього року відзначається десятиріччя стратегічного партнерства між Україною та Китаєм. 

ТПП України активно бере участь у створенні можливостей та інструментів для двостороннього співробітництва. Активно діє Українсько-Китайська ділова рада, а в п’яти різних провінціях КНР працюють представники ТПП України.

Крім цього, між Палатою і Китайською радою сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT) підписаний Меморандум про приєднання ТПП України до Ділової ради Шовкового шляху. 

Пан Посол також згадав, що між Україною і Китаєм з минулого року налагоджене не тільки морське, а й сухопутне транспортне сполучення - запущено регулярний вантажний залізничний потяг Китай-Україна. Значну роль у цьому зіграла і ТПП України.

Як наголосив президент ТПП України, поглиблення співпраці між нашими країнами відіграє важливу роль. Геннадій Чижиков запропонував декілька напрямів, зокрема збільшення кількості представництв ТПП України у КНР і проведення форумів-презентацій китайських провінцій.

Сторони також обговорили можливість участі українських підприємців у China International Import Expo, яка проходитиме у Шанхаї 5-10 листопада. Через ситуацію з пандемією складно дати точну відповідь на це питання, але сторони домовились докласти спільних зусиль, щоб Україна була представлена на одній з наймасштабніших виставок світу.

Анонси

Останні новини