м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Звіт «Барометр бізнесу» за січень 2024

«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України

 

В січні 2024 року всі підприємства незалежно від розміру та сектору прогнозують погіршення економічного становища.

За результами четвертого опитування керівників підприємств та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України, загальний індекс Барометру бізнесу в січні 2024 року склав 40,4, що на 4,0 пункти нижче, ніж у грудні 2023 року та на 4,9 пункти нижче ніж, у листопаді 2023 року.

Спостерігається посилення негативних очікувань бізнесу за всіма показниками. 

В першому місяці 2024 року всі сектори очікують на погіршення умов ведення бізнесу. Секторальні індекси Барометру становлять: для виробництва – 39,0, для будівництва – 34,3, для послуг – 43,8, для торгівлі – 40,0. Відносно попереднього періоду має місце відносне зниження індексів від 2,7 до 12 пунктів.

 

 

В січні 2024 року всі підприємства незалежно від розміру прогнозують погіршення економічного становища. При цьому чим менший розмір бізнесу, тим більш скептичні очікування. Так індекс Барометру для мікро та малих підприємств дорівнює 38,1 та 38,2 відповідно, а для середніх та великих – 44,1 та 47,7

 

 

Гаряча тема місяця «Вплив мобілізації» визначила, що 79% респондентів відчувають критичний та сильний вплив мобілізації на стабільність бізнесу, з них 55% респондентів зазначають рівень впливу як «критичний – очікуються серйозні фінансові втрати та зміни у роботі», 24% –  як «сильний, який ускладнить бізнес-діяльність». Лише 4% респондентів не відчувають впливу мобілізації на стабільність бізнесу.

 

 

Щомісячно, крім регулярного опитування, яке проводиться в останні 2 дні місяця та перші 3-5 днів наступного місяця, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України.
Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.

Звіт за січень 2024 року доступний за посиланням.

 

 

Гаряча тема місяця «Корупція» підтверджує важливість антикорупційних реформ в країні та заходів зі зменшення рівня корупції. Найбільш корумпованими установами були названі суди та митниця (на думку 31% учасників опитування відповідно). Державні місцеві адміністрації визначили як найбільш корумповані органи 17% респондентів. 

Щомісячно, крім регулярного опитування, яке проводиться в останні 2 дні місяця та перші 3-5 днів наступного місяця, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України.

Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.

Доступ до звіту «Барометр бізнесу» за грудень 2023 року: https://ucci.org.ua/uploads/files/6579c2d5d8f45880315162.pdf

 

Про «Барометр бізнесу»

«Барометр бізнесу» від Торгово-промислової палати України – це бачення компаній та підприємців, які є членами та партнерами Торгово-промислової палати України, яке відображає очікування щодо зміни бізнес-середовища в наступному місяці у порівнянні з попереднім.

Базується на опитуванні, яке враховує стан показників («підіндексів») діяльності респондентів 4-х секторів (виробництво, будівництво, торгівля, послуги). «Барометр бізнесу» адаптований до потреб членів та партнерів Торгово-промислової палати України. Особливістю «Барометру бізнесу» є включення спеціалізованих галузевих питань та аналіз стану експорту, що надає додатковий погляд на умови ринку.

Основна мета Індексу – дати підприємствам та підприємцям, які є членами та партнерами ТПП України, простий та доступний інструмент для оцінювання змін стану бізнес-середовища в Україні. 

Інтерпретація (пояснення) значень «Барометру бізнесу»:

  • Значення вище 50 означає зростання або розширення у секторі економіки порівняно з попереднім місяцем. 
  • Значення менше ніж 50 означає скорочення.
  • Значення 50 вказує на те, що немає змін порівняно з попереднім місяцем.

 

Цю публікацію було створено Торгово-промисловою палатою України в рамках Проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР», що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам (авторкам) та упорядникам (упорядницям) і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ або інших агенцій ООН.

Медіа Партнери