(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Всесвітній день бджіл 2021

20 тра 2021 11:00 - 21 тра 2021 16:00

РЕЄСТРАЦІЯ

Запрошуємо до святкування Всесвітнього Дня бджіл 2021! 

20 травня (четвер) – Всесвітній день бджіл. Це свято запроваджене ООН у 2017 році з метою підвищення обізнаності про загрози для запилювачів внаслідок людської діяльності.  
У цьому році Україна долучається до святкування і хоче запровадити традицію вшанування бджоли - основного запилювача планети.

90% видів диких квітучих рослин у світі, понад 75% світових продовольчих культур і раціональне використання 35% агроценозів залежать від запилювачів. 

Бджоли роблять вагомий внесок у глобальну продовольчу безпеку та мають ключове значення для збереження біорізноманіття. Інтенсивне ведення сільського господарства, зміна землекористування, монокультури, пестициди та зміни клімату створюють проблеми для популяцій бджіл і, як наслідок, якості продовольства, що може мати далекосяжні негативні наслідки для людства.

Купуючи мед та інші продукти бджільництва у місцевих бджолярів, вирощуючи квітучі рослини, які забезпечують бджіл кормами, уникаючи використання пестицидів і поширюючи інформацію про важливість запилювачів, кожен із нас робить важливий внесок у збереження біорізноманіття та підтримку сталого розвитку на планеті!  

Святкуйте День бджіл разом з нами!

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БДЖІЛ 2021 в Україні

Програма заходів

20 травня 2021 р. 

11:00-11:30 – УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ – Вітальні слова від організаторів, партнерів, діячів галузі (Zoom-трансляція у facebook, мова – українська, французька)
(Торгово-промислова палата України, Міністерство аграрної політики і продовольства України, Посольство Франції в Україні, Фундація жінок пасічниць, Національний університет біоресурсів і природокористування України, ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокопович», ТОВ «Парк плюс»; ТОВ «Медовий спас», ТМ «Сікера», ТЗОВ «Українські медовари»; ТОВ «Асканія ПАК»; ТМ «Медові Брати»; ТОВ «ОТК», ТМ «Медова фабрика»; ТОВ «Апіпродукт»)

11:30-13:30 – КРУГЛИЙ СТІЛ – «Збережемо бджіл – врятуємо довкілля!» (Zoom-трансляція у facebook, мова – українська, французька)

  • 11:30-11:45 – ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ І ОХОРОНИ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ В УКРАЇНІ

Андрій Кравченко, заступник голови робочої групи з розвитку бджільництва, начальник управління тваринництва та племінної справи Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Київ, Україна)

  • 11:45-12:45 – ВІРУСИ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ З ЕКОЛОГІЧНИМИ, КЛІМАТИЧНИМИ ТА БІОЛОГІЧНИМИ СТРЕС-ФАКТОРАМИ У БДЖОЛИНИХ СІМ’ЯХ

Енн Далмон, доктор наук, координатор проєкту UMT PRADE Захист бджіл в навколишньому середовищі, науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції (Париж, Франція)

  • 12:45-13:00 – МІЖНАРОДНИЙ ПРОЄКТ «SAVEBEES - ВРЯТУЄМО БДЖІЛ ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗНИКНЕННЯ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ХАРЧУВАННЯ, ЗДОРОВ'Я І ЯКОСТІ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ» + презентація серії книг проєкту

Ян Бріндза, директор Інституту охорони біорізноманіття та біобезпеки Словацького сільськогосподарського університету в Нітрі.
Леонора Адамчук, кандидат с.-г. наук, доцент НУБіП України, голова ГО «Фундація жінок пасічниць» (м. Київ, Україна)

  • 13:00-13:15 – ЗДОРОВ’Я МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ В УКРАЇНІ

Олена Сіренко, кандидат ветеринарних наук, завідуюча сектором вивчення хвороб бджіл, Національний науковий центр «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (Харків, Україна)

14:00-16:00 – ЗАХОДИ В ННЦ «ІНСТИТУТ БДЖІЛЬНИЦТВА ІМ. П.І. ПРОКОПОВИЧА»

Виставка-ярмарка, музей бджільництва ім. Л. І. Боднарчука

 

21 травня 2021 р.

КОНФЕРЕНЦІЯ-ПОДОРОЖ передовими установами та організаціями галузі бджільництва (для закордонних гостей)

  • ГОЛОСІЇВСЬКА НАВЧАЛЬНО-ДОСЛІДНА ПАСІКА кафедри конярства і бджільництва НУБІП України (Кив, Голосіївський р-н.)
  • МУЗЕЇ БДЖІЛЬНИЦТВА І МЕДОНОСНИХ РОСЛИН кафедри конярства і бджільництва НУБІП України (Кив, Голосіївський р-н.)
  • ТОВ АСКАНІЯ-ПАК – ЛІДЕР З ВИРОБНИЦТВА ТА ЕКСПОРТУ МЕДУ В УКРАЇНІ
  • СІКЕРА – СУЧАСНЕ КРАФТОВЕ ВИРОБНИЦТВО
Додати в Google Calendar