м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Електронна ТПП. Нові виклики

16.04.2019

15 квітня до Дніпропетровської торгово-промислової палати з робочим візитом завітали представники ТПП України на чолі з першим віце-президентом паном Михайлом Непраном. Тема зустрічі вкрай актуальна для сьогодення – впровадження електронної ТПП.

Відкрив нараду президент Дніпропетровської ТПП Віталій Жмуренко, який привітав гостей і розповів про роботу організації, акцентувавши увагу на тому,  що ДТПП тримає курс на розвиток відповідно до «Стратегії розвитку системи ТПП в Україні до 2020 року», яка базується на «Стратегії сталого розвитку України 2020».

«Світ змінюється. Змінюється й наша країна, яка йде за світовими трендами. Повсякденне життя громадян стає дедалі все більш «цифровим», що передбачає високий рівень очікувань людьми від організацій, установ  діяльності з розвитку сучасних електронних форм взаємодії», – зазначив Віталій Жмуренко.

Саме розвиток електронного урядування визначено одним із першочергових пріоритетів реформування системи державного управління в концепції «Про стратегію сталого розвитку «Україна-2020». Тому що використання інформаційно-телекомунікаційних технологій сприяє формуванню нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб громадян.

«З огляду на міжнародний досвід, розвиток електронного урядування є одним із основних факторів підвищення конкурентоспроможності країни. Реформа будь-якої галузі сьогодні спрямована на широке використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення необхідного рівня ефективності та результативності. Адже саме такі інструменти здатні забезпечити значне покращення якості обслуговування наших клієнтів», – розпочав свою промову на зустрічі перший віце-президент ТПП України Михайло Непран. І сказав:

«Нові умови диктують і нові правила гри. З ними змінюється й Торгово-промислова палата України. Сьогодні ми активно працюємо над реалізацією «Стратегії розвитку системи ТПП в Україні» й чітко бачимо нові тренди. Основний із них – торгово-промислові палати повинні ставати все більш клієнтоорієнтованими, впроваджуючи практичні аспекти цифрової трансформації – портфель продуктів, відносини з клієнтами, культура ведення бізнесу. Тому своєю стратегічною задачею ми бачимо впровадження повноцінної електронної Палати, за допомогою якої зможемо надавати підприємцям послуги в онлайн-режимі. До 1 травня 2020 року ми плануємо запустити сервісний портал для всіх ТПП країни та максимально перейти у простір онлайн із більшості питань».

Для найкращої роботи електронної Палати необхідно, щоб майже усі послуги, які надає Палата, було уніфіковано. Це значно спростить роботу й підвищить зручність для клієнтів. Так вважає Михайло Непран. Тому другим важливим питанням  фахівці ТПП України бачать розробку методології  надання послуг і необхідних методичних матеріалів.

Людмила Авдієвська, керівник Дирекції інформаційно-аналітичного забезпечення, розповіла, що велике значення для створення службових документів має їх уніфікація та стандартизація, тобто, встановлення єдиного комплексу видів і різновидів документів для аналогічних управлінських ситуацій, що значно підвищує культуру документування. Станом на даний час, зазначила вона, в ТПП України проводиться уніфікація усіх послуг інформаційно-аналітичної служби, створюється єдина база заявок, стандартизація довідок.

На етапі обговорення Положення про експертів ТПП, в якому буде визначено, хто такий експерт системи торгово-промислових палат, які він має повноваження, які кваліфікаційні вимоги ставляться до нього, як треба проводити експертизу.

Керівник Дирекції комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки Дмитро Оробченко зазначив, що автоматизація робочих процесів дозволяє істотно знизити витрати й вплив людського фактора, тим самим покращити якість послуг, що надаються.

Неоніла Ткаченко, керівник Дирекції товарознавчої експертизи та сертифікації походження, розповіла про деякі проблеми щодо української електронної документації. «ТПП України технічно може впроваджувати електронні сертифікати походження товару. Але станом на сьогодні такі електронні документи, видані в нашій країні, не мають механізму визнання в інших країнах».

Наприкінці перший віце-президент ТПП України Михайло Непран наголосив: «Треба слідкувати за світовими тенденціями і трендами й відповідати їм. Це – запорука нашого розвитку у вірному напрямі!».