м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Все важливе про податкову систему під час коронакризи для МСБ

08.06.2021

В рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ Дніпропетровською торгово-промисловою палатою 4 червня проведено першу групову консультацію підприємців МСБ. Тема заходу, в якому взяли участь більше півсотні бізнесменів з різних регіонів України, – податкова система. Чому ми вибрали такий формат консультації і чому саме ця тема?

Попереднє опитування підприємців, які приймають участь в проєкті, показало, що одним з головних питань, яке їх турбує, стало питання законодавчих змін у податковій системі під час пандемії і карантину. Із таким запитом ми звернулися до фахівців Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які з радістю відгукнулися і надали детальні професійні відповіді на низку питань. 

Під час заходу наші консультанти конструктивно розглянули такі питання як податкові преференції, які отримав бізнес під час карантину, і  поновлення податкових перевірок, які розпочалися в поточному році. 

Тож на які перевірки продовжується дія мораторію, а на які він скасований, розповіла заступниця начальника управління – начальник відділу перевірок у сфері матеріального виробництва управління податкового аудиту ГУ ДПС Оксана Мяч, зупинившись на Постанові КМУ № 89 від 3 лютого 2021 року. 

Повний зміст методрекомендацій від ДПС по проведенню перевірок бізнесу розкрив начальник відділу перевірок фінансових операцій управління податкового аудиту ГУ ДПС Микита Шахновський,  який також акцентувала увагу МСБ на факторах, що свідчать про опинення підприємства в зоні ризику, і розповів про перевірку суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності і штрафні санкції, які застосовуються в даній сфері. 

Від Світлани Аратюнової – начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС, і заступника начальника відділу Романа Дудника  представники бізнесу дізналися про чинні норми законодавства щодо застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій) суб’єктами господарювання. Фіскалізація неминуча і у майбутньому кожен суб’єкт господарювання буде приєднаний до фіскальної системи. Тому питання застосування фіскальних касових апаратів (РРО), актуальні обмеження – це вкрай важлива інформація для підприємців. 

Нюанси фінансового моніторингу при проведенні грошових переказів розглянула податковий консультант, голова Комітету підтримки малого і середнього бізнесу при Дніпропетровській ТПП Ольга Целуйко, яка надала інформацію щодо обмеження по сумам, поглибленої перевірки ризикованих операцій та інше.

Щодо практичних застосувань законодавчих змін у податковій політиці розповіли наприкінці консультації Віталій Смердов, юридичний Радник в European Business Association, та Людмила Звєрєва, адвокат, член комітету трудового права НААУ.

Тож під час заходу підприємці – учасники проєкту отримали вичерпні відповіді на хвилюючі питання і актуальну інформацію щодо перспективного законодавста у сфері податків. 

Ми дякуємо усім спікерам і учасникам заходу і запрошуємо представників бізнесу долучатися до проєкту, надавати пропозиції щодо тем наступних групових консультацій і отримувати необхідні знання. Все це безкоштовно, тому завдяки участі в проєкті Ви маєте змогу зекономити значні кошти. Звертайтеся: e-mail: [email protected]  

Захід організовано Дніпропетровською ТПП в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Анонси

Останні новини