Підсумки вебінару «Агропродовольчий експорт: аналіз конкурентоспроможності, нові можливості та інструменти підтримки».
Захід організовано Комітетом підприємців АПК при ТПП України та Київською обласною ТПП за підтримки проєкту «Агроторгівля України» у м. Біла Церква.
Спікери мали змогу поспілкуватись з аграріями Київщини на базі Київської обласної торгово-промислової палати, а також поділитися думками стосовно експорту сільськогосподарських продуктів.
Річард Муді, міжнародний довгостроковий експерт - радник з питань агроторгівельної політики проекту «Агроторгівля України», представив результати аналізу попиту на сільськогосподарську продукцію в країнах ЄС. Загалом, аналіз складається з двох частин: методологічної, яка була надіслана урядові, та практичної, в якій досліджується конкурентоспроможність окремої аграрної продукції.
На прикладі таких товарів, як солодка картопля і кавуни, пан Муді продемонстрував, чи може українська продукція бути конкурентоспроможною на ринку ЄС. Ознайомитися з презентацією можна за посиланням.
Крім цього, у ході вебінару були обговорені інструменти підтримки, зокрема платформи Access2Markets і Бізнес.Експорт на базі порталу державних послуг «Дія». У своїй презентації Марія Дідух, міжнародний довгостроковий експерт - радник з питань агроторгівельної політики проекту «Агроторгівля України», поділилась корисною інформацію про все, що потрібно знати стосовно експорту до ЄС.
Спікеркою на заході також стала Віра Кузнецова, головний консультант Європейського офісу ТПП України. Пані Кузнецова більш детально розповіла про Центр сприяння імпорту (IPD) і німецьку Службу старших експертів (SES), з якими співпрацює Палата протягом декількох років (презентація).
Окрему увагу було приділено питанню кредитування аграрного бізнесу, яке у своїй доповіді висвітлив Роман Корінець, почесний президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України і заступник голови Комітету підприємців АПК при ТПП України. У 2020 році Міністерство фінансів України розпочало реалізацію кредитної програми для малих та середніх підприємств аграрного сектору в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна». Пан Корінець продемонстрував ключові переваги зазначеної програми та особливості її впровадження.