Зрушення в тіні песимізму: бізнес-очікування поліпшились, але залишаються негативними.
У березні 2025 року загальний індекс Барометру бізнесу продемонстрував зростання та зупинився на позначці -9,7 ⇧+5,0 пунктів і залишився у зоні негативних очікувань.
Обмежено негативні настрої домінують у всіх без виключення секторах: субіндекси Барометру знаходяться у від’ємній зоні.
У секторах виробництва та послуг зафіксовано відчутне ослаблення негативних очікувань (-9,9⇧+7,4 та -4,4⇧+7,7 відповідно).
Незначне посилення негативних очікувань відчувається у секторах будівництва та торгівлі (-8,0⇩-3,7 та -14,7⇩-1,9 відповідно).
Незалежно від розміру бізнесу у всіх категоріях домінують негативні очікування, але має місце їх послаблення як серед представників мікро (-8,1⇧+7,6) , малих (-6,3⇧+8,2), середніх (-12,8⇧+0,6), так й великих (-13,7⇧+6,3) підприємств.
Бачення експортерів щодо майбутнього знаходиться у тренді, притаманному всьому бізнесу, й характеризується послабленням песимістичних очікувань (-9,0 ⇧+8,5).
Результати відповідей на запитання стосовно впливу девальвації гривні свідчать, що для відносної більшості бізнесу (44%) це зашкодить.
У разі помірної девальвації (до 30%) вплив буде не критичним для 15% респондентів. У разі значної (понад 30%) девальвації гривні 15% бізнесів отримають позитивний ефект.
На майже чверть респондентів девальвація гривні не вплине.
Детальніше за посиланням.
Теги: ТППУ, Барометр Бізнесу