Нетворкінг-зустріч відбулась після підписання у КМДА комюніке щодо зміцнення взаємовигідної співпраці України та Франції в сфері розвитку агломерацій, сприяння інноваційному розвитку територій, культурному діалогу і залученню інвестицій.
Метрополія Великого Парижу об’єднує Париж і 130 французьких міст та забезпечує 25% ВВП Франції. Основними її цілями є сталий розвиток місцевої економіки, впровадження інновацій, соціальний і культурний розвиток, а також захист і покращення навколишнього середовища та життєвого простору. Метрополія Великого Парижу працює над проектами Генерального плану Grand Paris, Стратегії економічного розвитку територій, а також над Кліматичним планом дій для зменшення викидів парникових газів, підвищення енергоефективності та попередження впливу кліматичних змін (використання можливостей великих баз даних для вдосконалення управління містами, системами логістики, розвиток третіх місць, розумних будівель тощо).
«До нашої Палати входять 120 учасників. Ці компанії забезпечують 30 тисяч робочих місць для українців. Тож можна сказати, що Франція є найбільшим іноземним роботодавцем в Україні. Підприємства працюють у різних галузях, зокрема продовольчій сфері та сільському господарстві. Ми повсякчас готові до співпраці», – зазначив Жану-Поль Петровські, президент франко-української Торгово-промислової палати.
«Торгово-промислова палата України завжди відкрита для іноземних гостей. Спостерігаючи успіх, із яким в Україні працюють такі великі компанії як BNP Paribas, CreditAgricole, можемо стверджувати, що Францію дуже цікавить український ринок і ми можемо мати великі спільні проекти. Франко-українська дружба є стабільною та плідною», – сказав президент ТПП України та почесний консул Франції в Україні Геннадій Чижиков.
Також у цей день французькі гості взяли участь у круглому столі «Великий Париж – Великий Київ» у рамках офіційного візиту делегації Метрополії Великого Парижу до Києва на запрошення мера Києва Віталія Кличка.
Міський голова зазначив, що питання про створення Київської агломерації назріло давно і вимагає оптимального рішення. За словами Кличка, щодня майже півмільйона осіб із навколишніх міст і селищ приїжджають до Києва на роботу і користуються інфраструктурою столиці та послугами установ соціальної сфери, що фінансуються з бюджету Києва.