м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Фестиваль можливостей: винахідники та інноватори представили свої проекти у ТПП України

16.05.2019

У рамках Дня науки в ТПП України триває IV Всеукраїнський фестиваль інновацій. Це – традиційний майданчик для представлення кращих проектів, який поєднує освітнє, наукове та бізнес-середовище. Його мета – популяризувати розробки українських вчених та інноваторів, а також залучити інвесторів до розвитку перспективних проектів. Девіз заходу – «SCALE UP UKRAINIAN INNOVATIONS!» (Масштабуй українські інновації!). ТПП України виступила генеральним партнером Фестивалю інновацій.

Фестиваль за останні роки став доброю традицією на шляху до розбудови українського бізнесу та науки. Сьогодні тут презентують інноваційні проекти, обговорюють досвід академічного підприємництва в університетах і наукових установах, зокрема провідних університетів світу, проводять конкурс стартап-проектів, навчальні тренінги з інноваційної діяльності та воркшопи, а також IP-Marathon. Мова про Марафон із інтелектуальної власності, організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та державною організацією «Національний офіс інтелектуальної власності» за підтримки Міністерства освіти і науки України й Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації. У форматі «пітчу» команди презентуватимуть свої проекти. Особливість такого виступу полягає в тому, що протягом обмеженого часу  300 секунд, команда повинна перед журі розкрити суть своєї бізнес-ідеї, її особливості та привабливість.

Під час фіналу Марафону буде визначено переможців у трьох номінаціях: кращий інноваційний проект, кращий IT-стартап, кращий технологічний стартап.

Цьогоріч організатори отримали рекордну кількість і самих заявок – 250, і організацій, від яких вони надійшли – 122. Ці гарні показники свідчать про зростання популярності конкурсу серед винахідників та інноваторів. У фінал конкурсу стартапів та інноваційних проектів вийшло 60 робіт, по 20 у кожній номінації. Багато робіт подано у сфері IT, але помітно активізувалися учасники й за іншими напрямами. Є розробки у сферах енергоефективності, агросектора, медицини, безпеки, кібербезпеки, «зеленої» енергетики, технологій викладання і літакобудування. Усі ці роботи розміщено в демозоні фестивалю.

У числі номінантів на перемогу у фестивалі серед іншого – складні мобільні додатки для бухгалтерів, туристичні та гастрономічні гіди, пристрої для мотивації, для допомоги людям із вадами  зору, діагностичні системи, військові розробки на основі акустики, інтерактивні дошки, які працюють на будь-яких поверхнях, навіть платформи розваг для хатніх улюбленців і спеціальні пекарні, що випікають хліб із комплексом вітамінів та елементів для хворих на тяжкі форми анемії.

Конкурсанти представляли систему акустичного моніторингу місцевості, призначену для виявлення та локалізації безпілотних літальних апаратів. А винахідник апарату екстракорпоральної гіпертермії крові навіть заявив про свої наміри боротися з раковими пухлинами.

Із вітальним словом до учасників звернулися прем‘єр-міністр України  Володимир Гройсман та міністр освіти і науки України  Лілія Гриневич. Основна увага в їхніх виступах була приділена необхідності розвитку інноваційних проектів, стартапів та їх подальшоі комерціалізації.

«Частина українського інтелектуального продукту є у найкращих рішеннях світу. Тож завдання – формувати цілісний продукт саме всередині України, наш інтелект – це наша перевага. Сьогодні нові рішення й ідеї надзвичайно потрібні Україні і світу. Останнім часом ми бачимо гарні тенденції – об’єднання ідей із реальним сектором. Бізнес інвестує в інновації, аби представити ринку затребуваний продукт», – сказав Володимир Гройсман. 

Глава уряду наголосив:  «Ми виходимо на фіналізацію запуску Фонду підтримки інновацій і стартапів. Вже є ресурс – 400 млн грн. Винахідники і новатори потрібні Україні, бо вони роблять Україну сильною».

Паралельно з конкурсом інноваційних проектів та конкурсом технологічних старапів, проходили навчальні тренінги з питань інноваційної діяльності, круглі столи на теми інтелектуальної власності та розвитку академічного підприємництва в закладах вищої освіти України.