(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Форум регіонів Україна – Білорусь відбудеться у жовтні

27.05.2020

Про це попередньо домовились на онлайн-конференції «Україна – Білорусь: економічне співробітництво в час глобальних викликів» у ТПП України за участі дипломатичних установ двох країн, бізнесу, Білоруської ТПП та представників урядових кіл України. Завдяки двостороннім форумам регіонів Україна та Білорусь наростили обсяги співпраці. Сума підписаних контрактів на Першому форумі становила 100 млн дол. США, а на Другому – майже півмільярда. За 2019 рік загальний товарообіг із Республікою Білорусь досяг 5570,7 млн дол. США та порівняно з 2018 роком зріс на 4,7%. Але бізнес хоче більшого.

Під час вебінару учасники  дізналися про потреби і можливості кооперації, перспективи двостороннього співробітництва, збільшення товарообігу, а також мали змогу встановити прямі контакти й обговорити можливості співпраці. 

«Корективи коронавірусу відтермінували наш Форум регіонів, тому доводиться шукати шляхи виходу зі становища. Наше завдання, як торгово-промислових палат,  – розкривати можливості, об'єднувати й інформувати, активніше залучати до співпраці саме МСП, шукати нові форми взаємодії. Час синхронізувати наші дії, сформувати план взаємодії в інтересах наших економік. Ми в Палаті хочемо, щоб Україна і Білорусь використовували всі можливості для розвитку тісної співпраці. Впевнений, що це дасть новий поштовх активізації нашого товарообігу. Дякую за сприяння колегам із Білоруської ТПП – палати наших країн є одним із найдієвіших інструментів експортерів в країні і тому наша активна взаємодія – важливий сигнал для бізнесу. Ми сподіваємося, що в жовтні нам вдасться провести Третій форум регіонів у місті Гродно та консультативну раду наших палат», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

За словами президента Білоруської ТПП Володимира Улаховича, у ході попереднього засідання консультативної ради ТПП, що пройшло в рамках Другого форуму регіонів у Житомирі, багато нагальних питань бізнесу було взято на контроль та вирішено позитивно. Він також додав, що активно працюють 20 двосторонніх робочих груп, які також полегшують співпрацю для МСБ обох країн.

«Криза – це адаптація до нової реальності. Ми бачимо шляхи розвитку двосторонніх відносин України та Білорусі у промисловій кооперації та динамічному товарообігу. Активну роль у цих процесах відіграють торгово-промислові палати обох країн», – сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.