м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Франція повинні співпрацювати на двох рівнях: національному та регіональному

03.04.2018

Національний рівень співпраці − це втілення великих спільних українсько-французьких проектів у сфері інфраструктури, оборонно-військового комплексу тощо. Регіональний − це бізнес-кооперація між українськими та французькими областями.

Про це йшлося під час круглого столу за участю делегації Національних зборів Французької Республіки, який відбувся в Торгово-промисловій палаті України.

«Ми розглядаємо Францію як нашого дуже важливого та перспективного партнера. Адже Франція є однією з провідних високорозвинених сучасних економік світу - член Групи Великої Сімки. Досягнення Франції в сфері розвитку сучасних технологій, промисловості, транспорту, комунікацій є  загальновідомими та дуже привабливими для українського бізнесу. Зараз, в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Угоди про вільну торгівлю перед українським бізнесом відкриваються нові можливості для співпраці з Францією», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

 «Франція потребує більше інформації про Україну, зокрема про український бізнес, щоб якомога краще налагодити нашу взаємодію», – наголосила Валеріа Фор-Мунтян, керівник делегації, голова групи дружби Франція-Україна Національних зборів Французької Республіки.

Наразі започатковується співпраця Херсону із Нормандією у сфері альтернативної енергетики, сільському господарстві, машинобудуванні тощо. Привабливі перспективи співробітництва мають Дніпро та Тулуза.

Цікавими напрямами співпраці Франції з Україною є  автомобільна, сільськогосподарська галузі, військово-промисловий комплекс, проекти в сфері енергозбереження й інші. Учасники зустрічі зазначили, що наприкінці червня в Парижі планується проведення двостороннього форуму, що дасть змогу українським і французьким бізнесменам знайти нові можливості співпраці та краще ознайомитися з ринками обох країн.

«Донеччина та Луганщина суттєво різняться: Донеччина має розвинену промисловість, Луганщина – це, перш за все, аграрний регіон. Французький бізнес активно представлений саме в аграрному секторі. Мир буває стійким і крихким, і чим економічно спроможніша громада, тим стійкішим є мир у цій громаді. Промислово-економічна стійкість цих регіонів у багатьох випадках залежить саме від інвестицій у ці регіони», – сказав Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій.

Учасники круглого столу з української сторони зазначили, що Україні потрібні французькі технології, досвід та інвестиції для втілення спільних проектів. Наразі товарообіг між Україною та Францією становить 2 млрд дол. США.

Теги: ТППУ, Франція

Анонси

Останні новини