(044) 584-28-24  
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ЕФЕКТИВНІШЕ ВПРОВАДЖУВАТИ КЛІМАТИЧНУ ПОЛІТИКУ ДОЗВОЛИТЬ СПIВПРАЦЯ ДЕРЖАВИ З БIЗНЕСОМ

22.03.2017

На засіданні кoмiтeту пiдприємцiв з питань природокористування та охорони довкiлля при Торгово-промисловiй палатi України за участю представникiв бiзнесу, науковцiв, експертiв розглянуто проект Плану заходiв щодо Концепцiї реалiзацiї державної полiтики у сферi змiни клiмату на перiод до 20З0 pокy. На думку учасників, запропонованi у проектi заходи є недостатнiми, оскiльки не забезпечують впровадження належних механiзмiв реалiзацii кліматичної полiтики України на 2017–2030 роки.

Зокрема, у проекті не враховано  потребу у мобілізації фінансових pecуpcів, необхідність сприяння залученню зовнішніх і внутрішніх інвестицій для формування фінансової системи сталого розвитку (державні та приватні фінанси, монетарна та банківська системи) з одночасним урахуванням кліматичної складової в корпоративних стратегіях і підвищення «кліматичної» прозорості бізнесу та фінансових установ.

 Окрім того, недостатньо уваги приділено  формуванню ефективного національного вуглецевого бюджету, системі обігу та ринку вуглецевих одиниць, їx інтеграції в міжнародний вуглецевий ринок, використанню механізмів, передбачених статтею 6 Паризької угоди.

 Для окреслення шляхiв удосконалення документу члени комітету у квітні цього року  проведуть розширену робочу нараду за участю ТПП України, Федерацiї роботодавцiв України, УСПП, галузевих промислових асоцiацiй, Асоцiацiї банкiв України, Асоцiацiї мiст України, представникiв промислових пiдприємств i фiнансових установ, науковцiв та експертiв.

 «Обговорення пакетy заходiв із реалiзацiї клiматичної полiтики України з представниками бiзнесу є важливим, адже саме бiзнес їх виконуватиме, сплачуватиме податки та додатковi корпоративнi витрати, першим вiдчує негативнi економiчнi наслiдки та ризики вiд неналежного або несвоєчасного впровадження важливих заходiв із реалiзацiї такої полiтики», – підкреслив голова комітету Святослав Куруленко.

Теги: комітет екології

Анонси

Останні новини