м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Мінімізація ризиків при укладанні договірних відносин на проведення клінічних випробувань

01.06.2021

Україна вже протягом багатьох років є привабливою країною для проведення міжнародних клінічних досліджень. Найбільші міжнародні фармацевтичні компанії, які визначають зараз хід розвитку фармацевтичної галузі, постійно проводять клінічні дослідження лікарських засобів, які націлені на вирішення проблем лікування серйозних та важких захворювань. Проте в законодавчому регулюванні клінічних досліджень, яке впливає на правила ведення бізнесу і привабливість України для залучення інноваційних технологій, є низка прогалин.

Цим питанням і було присвячено чергове засідання Комітету з питань охорони здоров'я та фармації ТПП України. Засідання очолив Голова Комітету з питань охорони здоров'я та фармації ТПП України, доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Владислав Страшний.

Тематика засідання викликала дуже великий інтерес і зібрала цього разу підприємців і представників організацій, які спонсорують і проводять клінічні дослідження - співробітників фармацевтичних компаній, контрактних дослідницьких організацій, лікарів дослідників, юристів - провідних експертів з даної проблематики.

В ході засідання комітету обговорювалося підготовка та затвердження Методичних рекомендацій, що регулюють договірні відносини припроведенні клінічних долсдіжень. Створення та затвердження таких рекомендацій в Україні матиме наслідком покращення бізнес-клімату і може в значній мірі підвищити інвестиційну привабливість даної галузі, залучити нові технології лікування.

Іншим важливим питанням, обговорюваним на засіданні, були можливості, які відкрилися завдяки вступу України в Європейську федерацію контрактних дослідницьких організацій. 

За підсумками засідання прийнято рішення підготувати звернення до державних органів України для сприяння поліпшення клімату для клінічних досліджень в країні.

Анонси

Останні новини