м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Підприємці, які працюють на ринку брухту, просять усунути двоетапний екоконтроль

06.06.2017

Бізнес пропонує усунути підстави для надмірного контролю в сфері господарської діяльності, а саме послабити законодавчий пресинг на галузь і зняти обмеження для нормального функціонування СПД ринку брухту. Це дозволить зменшити регуляторний тиск, поліпшити інвестиційний клімат, гармонізувати вітчизняне законодавство із європейським, знизити корупційні ризики та перейти на систему взаємної відповідальності.

Про це йшлося на розширеному засіданні комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України, приводом для якого стало відповідне  звернення підприємства «Втормет», члена Палати. 

«Чимала кількість підзаконних регулюючих документів нині погіршує становище підприємців ринку брухту. У першу чергу  –щодо двоетапного екологічного контролю. Так, згідно з законодавством,  металобрухт повинен пройти на кордоні  дворівневу перевірку. Такий порядок відсутній у країнах ЄС, адже  створює потенційне корупційне поле та  суттєво обмежує експорт», – підкреслив директор «Втормета» Володимир Бублей. 

Мета екологічного контролю – попередження випадків вивезення експортних партій металобрухту за межі України. Металобрухт утилізується на 100% і відноситься до «зеленого» переліку відходів. Якщо у відходах відсутні небезпечні складові, це повинно бути підтверджено спеціальними документами, що супроводжують транскордонні перевезення. Транскордонні перевезення відходів та їх видалення/утилізацію контролюють компетентні органи держав, зацікавлених у правильному транспортуванні відходів із їх території. Вони ж видають письмову згоду на перевезення. Щоб отримати необхідний висновок на відходи  із «зеленого» переліку, потрібно мати висновок від Міністерства екології та природних ресурсів України. 

Підприємці галузі сподіваються, що фактор європейського впливу на вирішення цього питання буде більш ефективним.

Нагадаємо, уряд України, на виконання міжнародних зобов’язань за рекомендаціями Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням, своєю постановою затвердив категорії небезпечних товарів у разі імпорту, експорту і транзиту. Транспортні перевезення металобрухту через кордон України здійснюються з дотриманням усіх заходів необхідного контролю, що застосовуються зазвичай при торгових операціях. 

Пропозиції комітету

Теги: ТППУ, Бізнес, комітет, підприємництво, комітет екології, комітет екології, металобрухт, екологічний контроль

Анонси

Останні новини