(044) 584-28-24  |  (044) 584-28-36 (прес-служба)
м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ПОНАД 40 ПРОВІДНИХ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКИХ КОМПАНІЙ ПРИЇХАЛИ ДО УКРАЇНИ НАЛАГОДЖУВАТИ БІЗНЕС-ЗВ’ЯЗКИ

13.03.2017

Азербайджанська сторона, насамперед, зацікавлена у залученні сучасних фармацевтичних і біотехнологій, виробництві різноманітних видів полімерів і пластмас та виробів з них, а також у розміщенні машинобудівного виробництва, зокрема сільськогосподарського машинобудування. Перспективні напрями співробітництва підприємці обох країн обговорили в ТПП України під час Українсько-азербайджанського бізнес-форуму.

Форум відбувся в рамках офіційного візиту азербайджанської делегації урядових та ділових кіл на чолі з Міністром економіки Азербайджану Шахіном Мустафаєвим, і пройшов у рамках підготовки офіційного візиту Президента Азербайджану в Україну у поточному році. 

«Сьогоднішній захід демонструє неабиякий інтерес азербайджанської ділової спільноти до встановлення контактів з українськими підприємствами – делегація налічує понад 40 компаній, що зацікавлені налагодити співпрацю. При наявності взаємних інтересів бізнесменів наших країн, уряди України і Азербайджану готові надати максимальне сприяння для якнайшвидшої імплементації спільних проектів. Ми і далі будемо активізувати нашу співпрацю на благо розвитку наших економік і зростання добробуту наших народів, шукати нові форми такого співробітництва», - сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

 У ході бізнес-форуму ТПП України підписала меморандуми із Фондом сприяння експорту та інвестицій в Азербайджані AZPROMO та Національною конфедерацією організацій підприємців (роботодавців) Азербайджану.

«На сьогодні ключовими галузями співпраці з Азербайджаном, які мають реальний потенціал для розвитку економічного співробітництва, є: сільське господарство та харчова промисловість, машинобудування (включаючи авіабудування і військово-технічну кооперацію), паливно-енергетичний комплекс, реалізація спільних проектів у фармацевтичній галузі, поглиблення співпраці в усіх секторах транспортної сфери, розвиток туризму в обох напрямках», - підкреслив Роман Чуприненко, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції.

Одним з яскравих прикладів перспективних сфер співробітництва між Україною та Азербайджаном може стати співпраця в рамках проекту запровадження контейнерного поїзда по Новому Шовковому шляху за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай. У поєднанні з транспортним проектом «Вікінг» це дозволить з'єднати порти Каспійського, Чорного та Балтійського морів. Існують хороші можливості співпраці між Україною і Азербайджаном і в рамках програми дій нещодавно створеної Торгової палати «Нового Шовкового шляху».

Нагадаємо, що переломними політичними подіями, які суттєво сприяли поліпшенню ділового клімату в двосторонніх економічних відносинах України та Азербайджану, стало проведення 1 липня 2016 р. в Баку 11-го засідання Міжурядової комісії та 13-14 липня 2016 р. офіційного візиту в Азербайджан Президента України Петра Порошенка і проведення в рамках цього візиту п'ятого засідання Ради Президентів двох країн. Зазначені заходи визначили пріоритетні галузі і пілотні проекти на економічному напрямку, які повинні сприяти відновленню двосторонніх торгово-економічних відносин. 

Теги:ТППУ, Бізнес-форум, Азербайджан

Анонси

Останні новини

Перший конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху розпочав роботу
22.06.2017

Перший конгрес із питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху розпочав роботу

Серед європейських країн Україна посідає перше місце за кількістю загиблих пішоходів і п’яте – за рівнем смертності в ДТП на дорогах. За день у нашій державі гине більше людей, ніж у деяких європейських країнах за рік. Основна причина такої ситуації в тому, що протягом багатьох років цією проблемою в Україні комплексно та системно ніхто не займався, досі немає єдиної й ефективної державної політики, яка б поставила вирішення проблеми безпеки дорожнього руху на рівень одного із своїх пріоритетів. Тому ТПП України, спільно з зацікавленими центральними органами виконавчої влади та громадськими організаціями з безпеки дорожнього руху, ініціювала проведення Першого міжнародного конгресу з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні. За його результатами будуть підготовлені пропозиції до проекту Державної програми зниження рівня смертності і травматизму від ДТП.
Докладнiше...
Більше новин