м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

ТПП України консолідує агропродовольчий бізнес для захисту від недобросовісних торгових практик

07.12.2021

Питання обмеження нечесних торгових практик з боку торгових мереж стає все важливішим для українського агросектору.  

Аграрії неодноразово зверталися до Палати із проханням про врегулювання ситуації. Комітет підприємців АПК при Палаті опрацював звернення бізнесу і зібрав учасників ринку на розширене засідання 7 грудня 2021 року.

Під час розширеного засідання Комітету підприємців АПК у форматі круглого столу «Запобігання недобросовісним торговим практикам: досвід ЄМ та законодавчі ініціативи в Україні» заслухали думки експертів, проаналізували європейський досвід і законопроекти щодо запобігання недобросовісним торговим практикам.

Президент ТПП України Геннадій Чижиков подякував Комітету підприємців АПК на чолі з Олегом Юхновським за увагу до потреб українських виробників і оперативну реакцію на запит бізнесу.

«Оскільки 40% української агропродукції споживає Євросоюз, ми зацікавлені як у запровадженні максимально наближених до європейських умов торгівлі, так і до адаптації європейського досвіду регулювання ринків. Ми об’єднали у ТПП України експертів, підприємців та виробників, щоб почути консолідовану позицію бізнесу щодо регулювання взаємовідносин  виробників харчової продукції з торговельними мережами», - сказав під час засідання президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Представники аграрного бізнесу, підприємці, науковці, експерти в галузі конкурентного права та представники органів державної влади висловили своє бачення вирішення проблеми.

Для України вкрай важливо в сьогоднішніх умовах переймати такий європейський досвід. Тому учасники Круглого столу детально ознайомились із досвідом ЄС з імплементації Директиви із запобігання недобросовісним практикам у торгівлі, який представили спікери заходу  міжнародний довгостроковий експерт - радник з питань агроторговельної політики проекту Агроторгівля України / Agritrade Ukraine Річард Муді, президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк та партнер правничої фірми «Софія» Олександр Паліводський.

За результатами обговорення буде сформовано консолідоване рішення в інтересах споживачів, виробників і торгівлі, яке Палата відстоюватиме на рівні державних інституцій.

 

Можете ознайомитись із матеріалами, представленими під час Круглого столу:

1.    ЗВІТ КОМІСІЇ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ, РАДИ, ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО КОМІТЕТУ ТА Комітету регіонів про стан транспонування та імплементації Директиви (ЄС) 2019/633 Європейського Парламенту та Ради від 17 квітня 2019 року «Про недобросовісні торгові практики у відносинах між підприємствами у ланцюгу постачання сільськогосподарських та харчових продуктів».
 
2.    ДОВІДКА-ОГЛЯД ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО НЕДОБРОСОВІСНИХ ТОРГОВИХ ПРАКТИК ТА ДОСВІД ОКРЕМИХ КРАЇН ЧЛЕНІВ У ЙОГО ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНІ «ДИРЕКТИВА (ЄС) 2019/633 ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РАДИ від 17 квітня 2019 року «Про недобросовісні торгові практики у відносинах між підприємствами у ланцюгу постачання сільськогосподарських та   харчових продуктів». Підготовлено: Річард Муді, міжнародний довгостроковий експерт - радник з питань  агроторговельноїполітики проекту Агроторгівля України / Agritrade Ukraine.
 
3.    Презентації спікерів

«Запобігання недобросовісним торгівельним практикам»

UTP_presentation_UCCI

Законопроекти

 

 

Анонси

Останні новини