м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Цифрова торгівля: досвід світових палат

26.01.2021

Сьогодні Міжнародна торгова палата (ICC) обговорювала тему діджиталізації, а саме цифрову торгівлю (Digital trade), яка за попередній рік набула неабиякого резонансу. Однак, попри наявні позитивні моменти, є багато перешкод та неузгоджених загальних світових стандартів ведення бізнесу онлайн.

Прогресивне людство вступило в епоху цифрового бізнесу, цифрової економіки та цифрової держави. Україна визначила цифрову економіку як стратегію і основу свого розвитку на найближчу перспективу. Ми маємо значний потенціал та сприятливі умови для росту сегменту E-commerce. 

Однак за зростанням цифрових мереж і сервісів зростають  ризики і витрати, пов'язані з кіберзагрозами. Українському бізнесу довелося зазнати удару серйозних хакерських атак. Ми зіткнулися з вірусом petya, кібератаками, підробками електронних підписів sim-карт тощо и довели на практиці свою спроможність відповідати високим світовим стандартам інформаційної безпеки. 

Сьогодні цифрова торгівля надає нові можливості для розвитку економіки -  це концепція, що відображає узагальнюючу роль Інтернету в трансграничній торгівлі. 

У ході обговорення зі сторони ТПП України було зазначено наступне - визначаючи типологію цифровий торгівлі, варто зосередитися на таких напрямках:

  • Інфраструктура і доступ
  • Безпека і захист персональних даних
  • Цифрова просвіта і навички
  • Сучасна аналогова складова цифрового перетворення

 
Як це реалізується в Україні:

В 2019 році 76 партнерів по СОТ почали переговори про введення в дію глобальних правил електронної торгівлі. Україна є членом спільної заяви СОТ .
Участь в роботі переговорної групи буде сприяти впровадженню надійних міжнародних правил і забезпечить більшу впевненість для українських підприємств і споживачів в Інтернеті.

Що стосується діяльності ТПП України, у 2017 році Палата створила Антикризовий центр кібернетичного захисту бізнесу, який активно розвивається і є одним із основних центрів притягання різноманітних ініціатив та активностей в сфері кібербезпеки бізнесу. 

Крім цього, ТПП України приєдналась до європейської традиції проведення щорічно, в жовтні, Місяця кібербезпеки, в рамках якого організовуються форуми, міжнародні науково-практичні конференції, тренінги, навчальні семінари і круглі столи. 

Це надало можливість акцентувати увагу державних структур, бізнесу і громадянського суспільства на актуальності проблем і підтвердило ефективність державно-приватної взаємодії в розбудові безпечного кіберпростору в Україні.

Анонси

Останні новини