м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна поставлятиме українські автобуси, лінії розливу соняшникової олії та махрові вироби в Узбекистан

06.06.2018

Крім того, на українсько-узбецькому економічному форумі «Україна і Узбекистан: перспективи розвитку економічних відносин» було підписано угоду про створення спільного підприємства з виробництва жіночого взуття.

«У нас є чудові перспективи для розвитку торгово-економічного співробітництва. Обидві наші країни дуже багаті на природні ресурси, у нас взаємодоповнюючі економіки, порівняно непогана структура торгівлі з обох сторін - продукція фармацевтики, металургії, машинобудування. Усе це підтверджує необхідність того, щоб ми докладали більше зусиль для розвитку нашої співпраці, всі умови для цього є. Сподіваюсь, скоро реалізується план щодо відновлення прямих рейсів між Ташкентом і Києвом. Це, в свою чергу, допоможе активізувати взаємодію між регіонами наших країн, що також важливо»  – зазначив Геннадій Чижиков, президент ТПП України.

Учасники форуму вважають, що пріоритет у співпраці повинен надаватися розвитку зв'язків у найбільш важливих сферах економіки: виробництві сільськогосподарської продукції та її переробки, виробництві безалкогольних напоїв, співпраці в нафтогазовій сфері, енергетиці, сфері IT і телекомунікацій, туризмі, транспорті та логістиці, харчовій промисловості, машино- та авіабудуванню, хімічній галузі, будівництву тощо. Крім того, українсько-узбецьке співробітництво відкриває можливості для українських компаній щодо розвитку зв'язків не тільки з країнами Центральної Азії, але й з іншими азіатськими країнами, а Узбекистану - можливості налагодження партнерських відносин в європейських країнах.

«За перший квартал поточного року товарообіг між Україною та Узбекистаном зріс на 60 відсотків. У структурі експорту України в Узбекистан перше місце займають поставки цукру і продовольства. У свою чергу, в структурі експорту Узбекистану з України перше місце займають мінеральні добрива. Ми хотіли б залучити українських партнерів до наших проектів енергетичної та нафтогазової сфер» − відзначив Алішер Абдуалієв, посол Республіки Узбекистан в Україні.

ВВП Узбекистану щорічно зростає на 7-9%. Фінансові питання, пов'язані з взаємними розрахунками у валюті усуваються, логістичні складності нівелюються активною кооперацією представників залізничної сфери наших країн, а з травня 2018 року стартувала програма приватизації державних підприємств Узбекистану, що розширює інвестиційні горизонти для українського бізнесу.

Крім обговорення питань співпраці в вищевказаних сферах, у рамках форуму пройшла виставка товарів узбецького виробництва: текстиль, взуття-шкіра, електропобутова техніка, харчова продукція, будівельні товари, хімічна і нафтохімічна продукція.

Теги: ТППУ

Анонси

Останні новини