м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Україна та Сербія нарощують обсяги взаємної торгівлі й інвестицій

03.07.2018

Українсько-сербський бізнес-форум, що відбувся у Белграді за участі глав двох держав, показав готовність бізнесу двох країн налагоджувати коопераційні зв’язки.

 «Я хотів би підкреслити, що для України важливо не лише торгувати і залучати інвестиції, а й ініціювати спільні проекти українського та сербського бізнесу в третіх країнах, зокрема, на Балканах і в інших регіонах», − сказав Михайло Непран, перший віце-президент ТПП України, відкриваючи форум.

«Як показує досвід, бізнес успішний, коли існує взаємне врахування інтересів обох сторін, коли існує розумний компроміс. Тому закликаю сербський бізнес активніше працювати в Україні, не боятися мати справу з українськими компаніями. Торгово-промислова палата України завжди готова допомогти сербським бізнесменам знайти надійних партнерів. Ми завжди порадимо, як звести до мінімуму ризики, та забезпечимо всю необхідну допомогу», − зазначив він.

 Нині у Сербії зареєстровано 150 українських компаній. Наразі взаємний українсько-сербський товарообіг суттєво зростає. В першому кварталі поточного року він підвищився на 34%.

Глава Української держави на бізнес-форумі закликав сербських підприємців, використовуючи малу приватизацію, нові приватизаційні конкурси, різке зростання якості інвестиційного клімату, вкладати гроші в Україну. Петро Порошенко нагадав, що Україна піднялася зі 153-го на 76-те місце в рейтингу Doing Business. І це один із найбільших прогресів, який будь-яка країна демонструвала будь-коли. 

Учасниками форуму було зазначено, що перспективними напрямами для інвестицій в Україну є харчова та фармакологічна галузі, переробна та машинобудівна промисловість. Цьому сприятиме і завершення переговорів щодо створення зони вільної торгівлі та прискорення вступу Сербії до Всесвітньої організації торгівлі.

Під час українсько-сербських переговорів між президентами України та Сербії було домовлено про скликання найближчим часом двосторонньої міжурядової комісії.

«Ми домовилися, що лише по одній-двох позиціях, по зерну і по кукурудзі, будуть заходи, які захищатимуть сербський ринок із зрозумілих причин. По усьому решта – і це наша принципова позиція – ми прибираємо будь-які бар’єри. Лише вільна торгівля, лише відсутність будь-яких бар’єрів гарантує зростання товарообігу, гарантує  зміцнення економічних зв’язків між нашими країнами», − наголосив  Петро Порошенко.

У свою чергу, Президент Сербії Александар Вучич зазначив, що лише з 2017 року, після великого падіння, тільки зараз Україна та Сербія почали нарощувати обсяги торговельної співпраці.

«Дані свідчать  про  збільшення імпорту й експорту з обох сторін. Сподіваюся, що найближчим часом буде досягнута цифра в 1 млрд доларів. Також я вірю, що незабаром у нас буде підписана Угода про вільну торгівлю між Україною і Сербією»,  сказав Президент Сербії та висловив готовність його країни активно працювати в цьому напрямі.

При цьому Александар Вучич підкреслив, що Сербія має велику зацікавленість в розвитку торговельних і бізнесових відносин із Україною.

Теги: ТППУ, Сербія

Анонси

Останні новини

Більше новин