З таким закликом Група роботодавців EESC та її українські партнери, Торгово-промислова палата України та Європейська Бізнес Асоціація України, звернулись до Єврокомісії.
Про відповідний лист йдеться у дайджесті Європейського соціально-економічного комітету за липень 2022 року.
Як зазначено в Повідомленні Європейської Комісії щодо надання допомоги та відновлення України, вплив війни на економіку України є величезним, й основною опорою відновлення України має бути підтримка «відновлення української економіки та суспільства шляхом сприяння стійкій та інклюзивній економіці», конкурентоспроможності, сталій торгівлі та розвитку приватного сектору, одночасно зі сприянням зеленому та цифровому розвитку країни».
Проте чекати на закінчення війни для підтримки українських компаній, особливо МСП, може бути надто пізно. У 2019 році МСП становили 99,9% українських підприємств і 55% валового внутрішнього продукту країни. Цей життєво важливий сектор української економіки та суспільства необхідно підтримувати, щоб він став основою майбутнього економічного розвитку України. МСП, які зараз закриються, будуть втрачені назавжди.
Зазначивши це, у своїй резолюції «Україна – від допомоги до відбудови» – пропозиції європейського громадянського суспільства, Європейський соціально-економічний комітет (EESC) закликав докласти зусиль аби «забезпечити екстрене фінансування малих і середніх підприємств в Україні, яке, по-перше, потрібно спрямовувати на збереження цих малих і середніх підприємств, а вже потім на допомогу їм у зростанні».
Вітаючи заходи підтримки, якими Європейський Союз відповів на війну в Україні, ми наполегливо закликаємо до цільової підтримки, щоб конкретно допомогти українським МСП у період війни. Така допомога має започаткувати та розвинути наступні ініціативи:
Група роботодавців Європейського соціально-економічного комітету (EESC) разом із українськими партнерами, Торгово-промисловою палатою України та Європейською Бізнес Асоціацією в Україні, переконані, що майбутнє України має ґрунтуватися на економіці розвитку, яка може створити процвітання для всіх українців, та допомогти Україні на шляху до членства в ЄС, тепер уже як країні-кандидату.
На додаток до зазначеної термінової підтримки та з урахуванням періоду одразу після війни, ми спільно закликаємо зосередитися на відновленні сприятливого бізнес-середовища для МСП також у рамках платформи відновлення України, і виділити необхідні кошти, у тому числі й на освітні програми та тренінги для співробітників та керівників.
Додаткові матеріали по цій темі: БІЗНЕС-ОБ’ЄДНАННЯ ЗАКЛИКАЮТЬ ЄВРОПЕЙСЬКУ КОМІСІЮ ДО ТЕРМІНОВОЇ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ МСП
Теги: Європейський Союз (ЄС), МСБ, підприємництво, бізнес, ТППУ, Україна, Європейська комісія, Вступ України до ЄС