м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33

Український агропродовольчий експорт: чи є загрозою для європейських фермерів?

05.07.2023

Круглий стіл: «Український агропродовольчий експорт: чи є загрозою для європейських фермерів?» відбувся 4 липня 2023 року у ТПП України.

Захід відбувся за участі членів комітету підприємців АПК при ТПП України, керівників галузевих асоціацій та представників агропродовольчого бізнесу, підприємців, які обговорили проблематику підтримки українського агровиробника на зовнішніх ринках.

                                    

Метою зустрічі була консолідація пропозицій, подальших кроків агропродовольчого бізнесу та представників влади задля покращення торговельної діяльності між Україною та ЄС.

«Головний виклик – сприйняття європейськими фермерами української продукції як загрози. Тоді як статистика та наші виробники зазначають, що збільшення транспортування українського збіжжя через західний кордон сприяло створенню у сусідніх країнах переробних потужностей, зокрема олійних, та розвитку логістичної інфраструктури. Вдячний Комітету підприємців АПК при ТПП України за залученість до складної теми і сміливість захищати українського виробника», - сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Організаторами дискусії стали: Комітет підприємців АПК при ТПП України за підтримки: Проєкту «Німецько-український агрополітичний діалог (APD Ukraine)» та Інформаційно-аналітичного агентства «АПК-Інформ».

Експерти розглянули:

• Вплив українського експорту на ринки зернових та олійних культур у ЄС і світовий ринок

• Які наслідки через торговельні обмеження ЄС на агропродовольчий експорт матимуть українські аграрії та харчовики

• Тренди зернового та олійного ринку, прогнози валового збору урожаю, експорту, ризики та ключові виклики для агропродовольчого бізнесу України.

Олег Юхновський, голова комітету підприємців АПК при ТПП України, наголосив на необхідності узгодити позиції із підтримки українського виробника із урахуванням стрімких євроінтеграційних процесів: «Для України, як кандидата до ЄС, справжній виклик – знайти спільну мову із європейськими фермерами і, водночас, відстояти інтереси вітчизняного агровиробника. Працюємо для налагодження взаємовигідної співпраці».

Презентаія тут

Ринкові трегди тут

Україна з 1 липня 2022 року по 30 червня 2023 року експортувала 48,99 мільйона тонн зернових і зернобобових культур, що перевищує показники попереднього року.

Теги: Агросектор, експорт, ТППУ, комітет АПК, Геннадій Чижиков, Олег Юхновський

Анонси

Останні новини